3 leta

Alpska liga, četrtfinale, tretje tekme

Ljubljančani in Jeseničani v polfinalu, železarje rešil vratar Us

1

HK Olimpija Vipiteno | Ljubljančani so se na najhitrejši mogoč način uvrstili v polfinale Alpske lige.  | Foto Grega Valančič/Sportida

Ljubljančani so se na najhitrejši mogoč način uvrstili v polfinale Alpske lige.

Dobili smo še tri polfinaliste Alpske lige. To so hokejisti HK SŽ Olimpija, HDD Sij Aroni Jesenic in Asiaga. Ljubljančani so še tretjič, tokrat nadvse prepričljivo s 6:0, premagali Vipiteno, Jeseničani so stežka, s 3:2 ugnali Gardeno, ki je imela v izdihljajih tekme celo krasno priložnost za izenačenje, pa je domače rešil izvrstni vratar Žan Us, in tudi Asiago je s 3:0 v zmagah izločoil Cortino. Četrti par Pustertal – Lustenau je danes odigral šele prvo tekmo končnice. V seriji so povedli hokejisti Lustenaua.

HK Olimpija HDD Jesenice 3. marec 2021
Sportal Olimpija in Jesenice še korak bližje polfinalu Alpske lige

Vodilna ekipa rednega dela sezone HK SŽ Olimpija je četrtfinalnega tekmeca Vipiteno izločila s 3:0 v zmagah. Po tem, ko so Ljubljančani serijo odprli z zmago s 7:3 na domačem ledu, pa se nato v torek na gostovanju namučili za drugo zmago in italijanskega nasprotnika strli s 4:3, so danes izkoristili zaključni plošček, tekmece odpihnili s 6:0 in se kot prvi uvrstili v polfinale Alpske lige (začne se v četrtek, 8. aprila).

Zmaji od začetka zagospodarili na igrišču

Po nekaj zgrešenih priložnosti je italijansko mrežo v osmi minuti načel Nik Simšič, ki je po protinapadu in podaji Marca-Oliverja Valleranda sam pridrsal pred vratarja, prvi poskus mu je ta ubranil odbitek pa je ljubljanski napadalec vendarle spravil za njegov hrbet.

Tudi Žiga Pance je bil v 15. minuti za vodstvo 2:0 uspešen iz drugega poskusa, v prvem je zadel vratnico, odbit plošček pa je nato spravil v mrežo. Kakšna je bila premoč gostiteljev, so pokazali tudi trenutki ob koncu tretjine, ko so bili na ledu z igralcem, a bili kljub temu nevarnejši, zamudili so priložnost, da povedejo s 3:0.

Jim pa je to uspelo že v prvi minuti druge tretjine. Tokrat sta Simšič in Vallerand zamenjala vlogi iz akcije za prvi gol, prvi strelec je bil tokrat podajalec, eden od treh tujcev v ljubljanski ekipi pa je bil uspešen z "backhand strelom".

Na 4:0 je povišal Anže Ropret, ki je v "power playu" odbit plošček po strelu Aleša Mušiča spravil v mrežo, le nekaj trenutkov pozneje je bil drugič na tekmi natančen Pance.

Čeprav so Ljubljančani stopili s plina, so v zadnjem še enkrat zadeli v polno, številčno premoč na ledu je izkoristil Mušič. STA

Železarji so s 3:0 v zmagah izločili Gardeno. | Foto: Grega Valančič/Sportida Železarji so s 3:0 v zmagah izločili Gardeno. Foto: Grega Valančič/Sportida

Polfinale so si s 3:0 v zmagah zagotovili tudi člani HDD Sij Acroni Jesenice, a so imeli na zadnji tekmi kar nekaj težav z borbeno Gardeno. Že prejšnji dve četrtfinalni tekmi sta bili precej izenačeni, obe sta se končali z zmago s 3:1 gorenjskega moštva, tokrat pa je bilo še tesneje, Gorenjci so si napredovanje prigarali s 3:2. V izdihljajih tekme jih je reševal vratar Žan Us. V ekipo se je sicer po poškodbi vrnil Jaka Sodja.

Fotogalerija s tekme v Podmežakli (foto: Grega Valančič/Sportida):

1 / 40

Žan Us reševal Jesenice

Tekmo so sicer začeli nezbrano in zato bili hitro kaznovani, v zaostanku so se znašli po minuti in štirih sekundah. Po zaostanku z 0:1 je vratar Žan Us nekajkrat rešil ekipo, ki je s tem dobila dodaten zagon ter hitro prišla do preobrata. Žan Jezovšek je z močnim strelom od daleč izenačil nekaj trenutkov zatem, ko je zadel okvir vrat. Tudi Mirko Đumić je imel enak izkupiček, ki je dosegel gol in zadel tudi vratnico.

V drugi tretjini so bili domači za odtenek boljši, a gol so ob igralcu več dosegli Italijani. Pravzaprav je z avtogolom izenačil Nik Širovnik, ki ga je plošček nesrečno zadel v drsalko.

Mož odločitve je bil Timotej Kočar, ki je v 48. minuti postavil končni izid, ki pa bi bil gotovo drugačen, če na vratih domačih ne bi bilo Usa. Nekajkrat je uspešno posredoval tudi v tretji tretjini, še v zadnji sekundi so imeli gosti stoodstotno priložnost, toda jeseniški vratar jih je razžalostil. STA

Sportal Finec na ljubljanski učni poti

Pustertal in Lustenau začela z zamikom, igrata na dve zmagi

Že pretekli teden bi morala četrtfinale začeti tudi Pustertal in Lustenau, prva tekma je bila zaradi ukrepov za zajezitev bolezni covid-19 prestavljena na danes. Pri gostiteljih je manjkala kar sedmerica hokejistov, kar je Lustenau iskoristil za zmago s 6:0.

Ker prav veliko manevrskega časovnega prostora ni, bosta moštvi serijo odigrali na dve zmagi, v vseh preostalih parih pa bodo napredovale ekipe, ki bodo prve prišle do treh zmag.

Alpska liga, četrtfinale

Četrtek, 1. april, tretje tekme
HK SŽ Olimpija : Vipiteno 6:0 (2:0, 3:0, 1:0) /3:0/
Simšič 7., Pance 15., 32., Vallerand 21., Ropret 32. (PP1), Mušič 43.

HDD Sij Acroni Jesenice : Gardena 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) /3:0/
Jezovšek 6., Đumić 18., Kočar 48.; Niemelä 2., McGowan 30. (PP1)

Asiago : Cortina 4:1 /3:0/

*Prva tekma
Pustertal : Lustenau 0:6 /0:1/

// – razmerje v zmagah, igrajo na tri zmage, izjema je par Pustertal – Lustenau, ki zaradi težav z novim koronavirusom serijo začenja šele 1. aprila in bo igral na dve zmagi; preostala termina tekem: 3. in 6. april.