Ritten HDD Jesenice Alpska liga

Četrtek, 3. 2. 2022, 21.39

Alpska liga, skupina master, 3. februar

Jeseničani tesno ugnali Ritten

HDD Jesenice HK Olimpija polfinale DP | Jeseničani so premagali Ritten in prišli do druge zmage v skupini master. | Foto Grega Valančič/Sportida

Jeseničani so premagali Ritten in prišli do druge zmage v skupini master.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so odigrali tretjo tekmo drugega dela Alpske lige, v t. i. skupini master so gostili Ritten in ga premagali s 3:2. Italijansko moštvo je tako v drugem delu tekmovanja doživelo šele prvi poraz, zdaj je na lestvici za železarji.

HDD Jesenice HK Olimpija polfinale DP Oscar Fröberg
Sportal Asiago presekal enajst tekem trajajoč zmagoviti niz Jeseničanov

Železarji so na prejšnji tekmi po 11 zaporednih zmagah doživeli poraz, ko jih je v drugi tekmi drugega dela najboljših šestih s 4:1 premagal Asiago. A so se Jeseničani danes vrnili na zmagoviti tir, čeprav so se v tekmi dveh preobratov morali kar potruditi za nove tri točke.

Asiago je Jeseničane premagal po skoraj dveh mesecih samih zmag, danes pa so železarji dobro začeli. V osmi minuti je zadel Eetu Elo, toda to je bil za dolgo časa edini zadetek domačih. V izenačenem dvoboju so namreč gostje v drugi tretjini poskrbeli najprej za izenačenje, potem pa še za vodstvo v 37. minuti.

A zadnjo besedo so le imeli domači. Najprej je v 43. minuti v polno zadel Patrik Rajsar, za preobrat pa je bil nato v 48. uspešen še Luka Ulamec. Gostje so ob koncu sicer skušali brez vratarja priti vsaj do podaljška, a kljub igralcu več v polju niso več premagali domačega vratarja Oscarja Fröberga, ki je tekmo končal pri 32 obrambah.

Naslednja tekma Jeseničane čaka v soboto, ko bodo gostovali pri Lustenauu.

Šesterica v skupini master, štirje neposredno v končnico

Skupino master sestavlja najboljših šest kolektivov rednega dela, ki v drugem delu odigrajo deset tekem: vsaka ekipa z vsako doma in v gosteh. Po koncu drugega dela si najboljše štiri priborijo četrtfinalno vstopnico, preostali dve pa morata v dodatne boje.

Moštva, ki so se v rednem delu zvrstila na mestih med 7. in 17., tekmovanje nadaljujejo v dveh kvalifikacijskih skupinah A in B, v katerih vsako z vsakim odigra dve tekmi. Najboljša tri iz vsake kvalifikacijske skupine ter peti in šesti iz skupine master se nato pomerijo za preostala štiri prosta mesta v končnici.

Alpska liga, skupina master

Četrtek, 3. februar
HDD Sij Acroni Jesenice : Ritten 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Elo 8., Rajsar 43., Ulamec 48.; Spinell 26., Lutz 37.

6. Cortina  3 – 0 (0)

- Prva štiri moštva se uvrstijo v četrtfinale, peto in šesto igrata dodatne tekme za četrtfinale.
() – v oklepaju je število bonus točk, ki jih je moštvo preneslo iz rednega dela