Asiago presekal enajst tekem trajajoč zmagoviti niz Jeseničanov

1

HDD Jesenice HK Olimpija polfinale DP Oscar Fröberg | Jeseničani so na domačem ledu izgubili obračun z Asiagom. | Foto Grega Valančič/Sportida

Jeseničani so na domačem ledu izgubili obračun z Asiagom.

Oslabljeni hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so na drugi tekmi t. i. master skupine v soboto gostili Asiago in prvič po enajstih zaporednih zmagah v tem tekmovanju izgubili. V obračunu ekip, ki sta redni del tekmovanja končali na prvem in drugem mestu, so hokejisti Asiaga zmagali s 4:1 in skočili na prvo mesto v master skupini. Jesničani so zdrsnili na tretje, prehjitel jih je še Ritten, s katerim se bodo v domači dvorani spopadli na naslednji tekmi Alpske lige 3. februarja.

HDD Jesenice HK Olimpija polfinale DP Nik Zupančič
Sportal Železarji drugi del začeli z zmago v Italiji

Ekipi sta v rednem delu srečali dvakrat, obakrat so zmagali železarji (5:3, 3:2), je pa italijansko moštvo gorenjskega v tej sezoni premagalo v sklopu Celinskega pokala. Današnji poraz železarjev pa je prvi po 11 zaporednih zmagah v Alpski ligi. Pred tem so varovanci Nika Zupančiča sklonjenih glav led zapustili pred skoraj natanko dvema mesecema proti avstrijski ekipi Lustenau. Ob tokratnem porazu so pogrešali kar nekaj igralcev, zaradi poškodb so manjkali Eric Pance, Eetu Elo, Žiga Urukalo, Luka Ščap in Nik Širovnik.

Po prvi tretjini brez zadetkov je v drugi Asiago povedel v osmi minuti prek Daniela Mantenuta, dobro minuto in pol kasneje pa je izenačil Jaša Jenko. Asiago je v 33. in 34. minuti v razmiku vsega 19 sekund dvakrat ugnal Oscarja Fröberga (21 obramb) v jeseniških vratih. Zadela sta Alessandro Tessari za 2:1 in Steven Iacobellis za 3:1.

V zadnji tretjini ob enakovredni igri Jeseničani niso zadeli, gol v prazno mrežo pa je za končnih 4:1 za Asiago dosegel Stefano Giliati.

Alpska liga, master skupina*

Sobota, 29. januar
HDD Sij Acroni Jesenice : Asiago 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Jenko 30.; Iacobellis 28., 34., Tessari 33., Giliati 59.

Ritten : Fassa 2:0 (1.0, 0:0, 1:0)
Cortina : Lustenau 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

*Master skupino sestavlja najboljših šest kolektivov rednega dela, ki v drugem delu odigrajo deset tekem: vsaka ekipa z vsako doma in v gosteh. Po koncu drugega dela si najboljše štiri priborijo četrtfinalno vstopnico, preostali dve pa morata v dodatne boje.