Torek, 28. 11. 2023, 21.30

5 mesecev

alpska liga, 28. november

Celjani so se dve tretjini in pol kosali z Red Bull Juniors

HK RST-Pellet Celje | Celjani gostijo Red Bull Juniors. Jim bodo preprečili šesto zaporedno zmago? | Foto Peter Ocvirk/Facebook HK RST-Pellet Celje

Celjani gostijo Red Bull Juniors. Jim bodo preprečili šesto zaporedno zmago?

Hokejisti HK RST-Pellet Celje so gostili Red Bull Juniors, ki trenutno zasedajo četrto mesto v alpski ligi, medtem ko so varovanci Gala Korena na predzadnjem, 15. Gostje iz Salzburga so za šesto zaporedno zmago slavili s 5:2.

Luka Gračnar, svetovno prvenstvo 2023
Sportal Luka Gračnar se je za novo pot in nove cilje odločil po presenetljivem klicu

Celjani so na prejšnjem gostovanju pri Unterlandu dobili kar deset golov, proti drugi ekipi Salzburga, eni od ekip z vrha lestvice, pa je dolgo kazalo, da bodo presenetili in iztržili vsaj kakšno točko. A slaba končnica in trije prejeti goli v zadnjih šestih minutah so poskrbeli za nov poraz.

Domači, ki so se po slovesu od Luke Kalana v napadu okrepili z Latvijcem Raivom Freidenfeldsom, so po začetnem zaostanku izenačili v drugi tretjini, ko je bil uspešen Žan Flajs. Potem pa je ob igralcu več v zadnji za 2:2 poskrbel Mark Čepon. A nato je sledil dober finiš gostov, ki so dve minuti zatem spet vodili, vodstvo pa povišali dobro minuto pred koncem. Domači so tvegali brez vratarja Jakoba Brandnerja, toda prazna vrata so gostje izkoristili še za en zadetek in dokončno potrditev zmage.

Celjani ostajajo pri šestih zmagah v sezoni, imajo 18 točk, kar jih trenutno uvršča na predzadnje mesto lestvice.

Naslednja tekma jih čaka v četrtek, ko bodo gostovali v Kitzbühlu.