HK RST-Pellet CELJE HDD Jesenice Alpska liga

Petek, 24. 11. 2023, 22.15

alpska liga, 23. in 24. november

Celjani so se dobro upirali, tesen poraz Jesenic

HK RST-Pellet Celje | Celjani so z 2:4 izgubili z Vipitenom. | Foto Peter Ocvirk/Facebook HK RST-Pellet Celje

Celjani so z 2:4 izgubili z Vipitenom.

Hokejisti HK RST-Pellet Celje, ki bodo sezono nadaljevali brez Luke Kalana, saj se seli v Francijo, so doma z 2:4 izgubili z drugouvrščenim moštvom Vipitenom. Jeseničani so dvojno avstrijsko gostovanje začeli s porazom, z 2:1 je bil boljši pri Lustenau. Slovenski branilec Matic Podlipnik bo v nadaljevanju sezone v alpski ligi pomagal avstrijskemu klubu Kitzbühel.

HK RST-Pellet Celje
Sportal Celjani odščipnili veliko točko Olimpiji, Jeseničani z zmago na vrh

Celjani so zabeležili šesti poraz na domačem ledu. Po vodstvu gostov prek Daniela Sorarufa po 98 sekundah dvoboja je Mikus Mintautiškis s svojim 13 golom v tem tekmovanju izenačil v šesti minuti, gosti pa so si prednost po prvi tretjini priigrali po golu Dereka Topatigha v 12. minuti.

V drugem delu je kljub premoči gostov, kar se tiče strelov (9:12), izenačila domača zasedba. V 35. minuti je bil natančen Nik Sečen. Zadnjo tretjino so bolje odprli gosti, ki so še tretjič na tekmi povedli, strelec je bil Alex Zecchetto v 46. minuti. Zmago je z zadetkom v prazno mrežo v zadnji minuti potrdil Justin Maylan.

Jeseničani so izgubili v podaljšku. | Foto: www.alesfevzer.com Jeseničani so izgubili v podaljšku. Foto: www.alesfevzer.com

Jeseničani, aktualni prvaki, v zadnjem času precej nihajo v formi. Dve zmagi so nazadnje povezali sredi oktobra, potem so izgubili pet od zadnjih osmih tekem. Pred petkovim gostovanjem na zahodu Avstrije so tako zdrsnili na četrto mesto, prehitel jih je tudi Vipiteno.

Proti moštvu s sredine lestvice so spet iztržili le točko. Lustenau je po prvi tretjini brez zadetkov povedel v drugi, vratarja Bora Glaviča so domači prvič premagali v 23. minuti. Jeseničani so imeli v drugi polovici tekme rahlo terensko premoč, dosegli pa le en gol, ko je za izenačenje poskrbel Lovro Kumanović na začetku zadnje tretjine. Do konca zadetkov ni bilo več, v podaljšku pa so imeli domači na ledu igralca več, kar so izkoristili za zmagoviti gol v 63. minuti.