alpska liga, 2. december

Jeseničani so se z najvišjo zmago sezone znesli nad Gardeno

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija | Jeseničani so se znesli nad Gardeno. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani so se znesli nad Gardeno.

Hokejisti vodilnega moštva Alpske lige HDD Sij Acroni Jesenice so na domačem ledu prišli do 18. zmage sezone. Za nove tri točke so s kar 10:1 odpihnili Gardeno, ki ji je šlo v zadnjem obdobju sicer rezultatsko dobro. Pred prihodom v dvorano Podmežakla je na desetih tekmah le enkrat izgubila.

Potem ko je vodilna ekipa alpske lige prejšnji teden na dveh zaporednih gostovanjih iztržila dve točki za zmago po podaljšku in poraz, pa je danes stvari spet postavila na pričakovano mesto.

Na tekmi z Val Gardeno so domači hokejisti do vrha napolnili mrežo tekmecev in obenem poskrbeli tudi za doslej najvišjo zmago v sezoni. Z 10:1 so presegli uspeh z 10:2 proti drugi dunajski zasedbi konec septembra, imajo pa še dve zmagi z 8:2.

Val Gardena, sicer šesta v regionalnem tekmovanju, je bila vsaj nekoliko enakovredna le nekaj uvodnih minut. Goste je načel Patrik Rajsar v osmi minuti, med 14. in 18. pa so nato sledili še goli Eetuja Eloja, Nejca Brusa in Erica Panceta.

Kljub visokemu vodstvu železarji niso popuščali. Jesperi Viikila je hitro povišal na 5:0, potem je gostom uspelo doseči vsaj častni zadetek. Toda ta ni ustavil naleta domačih, razpoloženi Patrik Rajsar je zadel še v 28. in 31. minuti, izid po drugi tretjini 8:1 je v 34. postavil Sašo Rajsar.

Domači strateg Nik Zupančič je ob visokem vodstvu v 36. minuti priložnost med vratnicama namesto prvega vratarja Oscarja Fröberga ponudil še Žigi Kogovšku. Ta gola do konca tekme ni prejel, njegovi soigralci pa so v zadnji tretjini postavili piko na i uspešnemu večeru, zadela sta še Nejc Brus in Jaša Jenko.

Naslednja tekma čaka Jeseničane v soboto, ko bodo spet v Podmežakli igrali s Kitzbühlom.