alpska liga, 17. oktober

Jeseničani suvereno opravili test pred potjo v Francijo

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija | Jeseničani so ugnali Gardeno. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani so ugnali Gardeno.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so po četrtkovem porazu pri Zell am See-ju, ki je končal njihov devet tekem dolg zmagoviti niz, gostovali pri Gardeni in vknjižili zmago s 3:0 in se vrnili na vrh lige. Železarje sedaj čaka desetdnevni alpski premor, saj jih prihodnji teden čaka nastop na Celinskem pokalu v Amiensu, kjer se bodo ob gostiteljih pomerili še z alpskim tekmecem Asiagom in romunskim kolektivom iz Brasova. Še pred potjo v Francijo imajo v torek na urniku tekmo državnega prvenstva proti Bledu.

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija Nik Zupančič
Sportal Zell am See končal zmagoviti niz Jesenic
HDD Jesenice HK Olimpija pokal slovenije, finale
Sportal Nik Zupančič: Če želiš take tekme zmagovati, je treba vklopiti tudi dovolj emocij

Jeseničani so imeli do četrtka lepo serijo zmag v regionalnem tekmovanju, a so potem po devetih uspehih doživeli poraz pri Zell am Seeju. Danes pa so spet slavili, v Val Gardeni so premagali ekipo z dna lestvice s 3:0 in so spet na prvem mestu alpske lige.

Železarji so imeli veliko terensko premoč, ki pa je dolgo niso znali spremeniti v zadetke. Samo v prvi tretjini je bilo razmerje strelov 20-7, a je domači vratar Colin Keith Furlong prvič klonil šele v 35. minuti, ko je zadel Eetu Elo.

Na začetku zadnje tretjine je za goste vodstvo povišal Sašo Rajsar, potem pa je spet dobro branil Furlong, tekmo je končal s kar 46 obrambami. Že tri minute pred koncem so domači tudi tvegali in v iskanju znižanja izida potegnili vratarja iz gola, kar pa so Jeseničani izkoristili in Elo je postavil končni izid 3:0.