Sara Tokić Ana Tofant Deni Kožul Darko Jorgić Darko Jorgić Peter Hribar Namizni tenis

Sreda, 16. 10. 2024, 22.40

EP v namiznem tenisu, Linz

Zapravljena priložnost Petra Hribarja

Peter Hribar

Na evropskem prvenstvu v namiznem tenisu za posameznike in dvojice so se v Linzu končali kvalifikacijski boji. Na glavnem turnirju bosta iz slovenske reprezentance med posamezniki igrala le Darko Jorgić in Deni Kožul, ki sta bila nanj neposredno uvrščena. Peter Hribar, Brin Vovk Petrovski in Ana Tofant so obstali v izločilnih bojih.

Na glavnem turnirju bo igrala še ženska dvojica Ana Tofant in Sara Tokić, ki je bila uspešna v kvalifikacijah, medtem ko bo Darko Jorgić v moških dvojicah igral s Hrvatom Tomislavom Pucarjem, Deni Kožul pa s Petrom Hribarjem.

V kvalifikacijski skupini 30 je Peter Hribar osvojil prvo mesto. V zadnjem dvoboju je bil s 3:0 boljši še od Izraelca Natanela Abramova. V odločilni tekmi za uvrstitev na glavni turnir se je Hribar pomeril z Avstrijcem Julianom Rzihauschekom in izgubil z 2:3.

Tudi Ana Tofant se je v izločilne boje uvrstila kot prvouvrščena igralka kvalifikacijske skupine 20, saj je v dopoldanskem delu programa s 3:1 premagala še Čehinjo Zdeno Blaskovo. Toda v izločilnih bojih je v odločilni tekmi za uvrstitev na glavni turnir po dobrem začetku izgubila s Charlotte Carey iz Walesa z 1:3. V tretjem nizu je Tofantova že vodila z 10:8, vendar je ostala praznih rok.

Tofant je s Saro Tokić v drugem krogu kvalifikacij ženskih dvojic s 3:1 premagala Kornelijo Riliskyte iz Litve in Makedonko Amelio Uce-Nikolov. Njuni tekmici v prvem krogu bosta Madžarska Georgina Pota in Luksemburžanka Sarah De Nutte.

Na glavnem turnirju je Tofant v mešanih dvojicah že igrala s Hribarjem, kjer pa sta bila proti drugo postavljenima nosilcema, Romunoma Ovidiu Ionescu in Bernadette Szocs brez pravih možnosti za zmago. Romuna sta zmagala s 3:0.