op zda v golfu

Predčasen konec za Woodsa, Reed v vodstvu

Patrick Reed | Patrick Reed je prevzel vodstvo. | Foto Reuters

Patrick Reed je prevzel vodstvo.

Ameriški golfist Patrick Reed je prevzel vodstvo na 120. odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku, potem ko je drugi dan končal s štirimi udarci pod parom igrišča Winged Foot. S tremi udarci pod parom je na drugem mestu njegov rojak Bryson DeChambeau. Reza pa ni preživel prvi zvezdnik Tiger Woods, ki je drugi dan odigral sedem udarcev nad parom.

Zmagovalec 15 majorjev Woods je že prvi dan turnirja z nagradnim skladom 12,5 milijona dolarjev začel s tremi udarci nad parom, drugi dan pa je po slabi predstavi predčasno končal US open.

"Zelo je frustrirajoče, ker se moram posloviti še pred vikendom," je dejal Woods, ki bo zdaj svoje moči usmeril k mastersu v Augusti. Na najprestižnejšem golfskem turnirju, ki bo letos zaradi koronavirusne pandemije sredi novembra, bo Woods branil naslov.

Tiger Woods je predčasno končal tekmovanje. | Foto: Reuters Tiger Woods je predčasno končal tekmovanje. Foto: Reuters

Medtem pa je Justin Thomas, vodilni po prvem dnevu, ki je v drugi dan vstopil z rekordom na tem igrišču, s petimi udarci pod parom, zdrsnil na tretje mesto, ki si ga deli s Špancem Rafo Cabrera Bellom in Američanom Harryjem Englishem.

Prvi igralec sveta Američan Dustin Johnson, ki je pred dvema tednoma osvojil prvenstvo PGA, a je turnir začel tako kot Woods s 73 udarci oziroma tremi nad parom igrišča, je drugi dan končal s parom igrišča in je na 22. mestu.

"Ne počutim se še, kot da sem že končal turnir. Moral bom igrati res dobro, ampak sem zadovoljen s tem, kjer sem," je dejal Johnson.