3 leta, 10 mesecev

Posojilnica Dob Calcit Kamnik

Sreda, 21. 11. 2012, 22.06

Kamniški adijo pokalu Cev

Odbojkarji Calcita se poslavljajo od pokala Cev. Po zmagi 3:2 na prvi tekmi osmine finala so na povratni proti Posojilnici Dob zgubili z 0:3. Tako je odločal zlati niz, ki so ga izgubili s 15:9.

V treh letošnjih tekmah, eni prijateljski, eni v srednjeevropski ligi in v prvi tekmi osmine finala pokala Cev so bili odbojkarji Calcita Volleyballa vedno boljši od Dobljanov, ki pa so se jim za tri poraze maščevali na najboljši možen način, z zmago na povratni tekmi osmine finala pokala Cev. Dobljani, ki jih vodi nekdanji trener Kamničanov Bogdan Kotnik, so že v prvem nizu vajeti igre prevzeli v svoje roke. Do drugega tehničnega odmora so Kamničani še nekako držali korak z razpoloženimi domačini, saj so zaostajali le za tri točke, toda to je bilo bolj ali manj tudi vse, kar jim je v tej tekmi uspelo. Domači so do konca niza gostom prepustili le še pet točk.

Še slabše so mladi Kamničani odigrali drugi niz, v katerem jim ni uspevalo prav nič. Marko Brumen je sicer lahko računal na vse igralce, tudi na Jana Pokeršnika, ki je sobotno tekmo proti ACH Volleyju v srednjeevropski ligi izpustil, toda ob katastrofalnem napadu so bili obsojeni na neuspeh. Tako kot v tretjem nizu, v katerem so domačini ob prvem in drugem tehničnem odmoru vodili za štiri točke, končnica niza pa je bila popolnoma v njihovem znamenju. Trije gladko izgubljeni nizi so bili slaba popotnica za zlati niz. Tudi v njem so imeli Dobljani ves čas pobudo, čeprav se je pri zaostanku Kamničanov za dve točki (5:7) še zdelo, da bi bil možen preobrat. Žal do njega ni prišlo. Še več, avstrijski podprvaki, ki jih je odlično razigral slovenski reprezentančni organizator igre Rok Satler, so pridno nabirali točke in tudi zlati niz zanesljivo dobili.

Če je bil sprejem Kamničanov še na spodobni ravni, 65-odstoten (Dobljani so bili le za odstotek boljši), pa je bil zlasti napad katastrofalen, vsega 24-odstoten (Dob je bil v tem elementu igre precej boljši s 50-odstotno uspešnostjo), Kamničani pa so bili tudi precej slabši v bloku. V vsej tekmi so bili uspešni le štirikrat, domačini kar enajstkrat. Če k temu dodamo še številne lastne napake, je razumljivo, zakaj se je tekma končala tako, kot se je. Odbojkarji Calcita Volleyballa bodo zdaj svojo pozornost usmerili v srednjeevropsko ligo, predvsem pa v domači pokal, kajti 27. in 28. decembra je že na sporedu zaključni turnir slovenskega pokala.