9.20

1 DOL odbojka ACH Volley Calcit Volleyball Salonit Anhovo Panvita Pomgrad SIP Šempeter Triglav Kranj

Petek, 2. 10. 2015, 9.20

Fužinar jo je le dočakal

Odbojkarji Fužinarja so v 12. krogu 1. DOL le prišli do prve zmage, potem ko so pred domačimi gledalci premagali Žirovnico. ACH Volley in Calcit brez težav.

Skoraj 300 gledalcev je v kamniški dvorani pričakovalo zanimivo srečanje v večnem derbiju med ekipama Calcit Volleyball in Salonit Anhovo, še posebej po napetih obračunih v četrtfinalu pokalnega tekmovanja, v katerem so Kamničani na koncu izločili Primorce. A so bili tokrat varovanci Marka Brumna prepričljivo boljši. Tako prvi kot drugi niz so dobili potem, ko so z neugodnimi začetnimi udarci onemogočali napade Salonita, ob tem pa so gostje tudi veliko grešili. V tretjem nizu se je razmerje moči na igrišču obrnilo, Kanalci so povedli in vodili še z 20:16, nato pa sta za preobrat in zmago s polnim izkupičkom poskrbela brata Žiga in Tonček Štern, ki sta v igro prvič vstopila v zadnjem nizu.

V drugem derbiju kroga so se pomerili odbojkarji Krke in Triglava, ki so v več kot dve uri trajajoči tekmi poskrbeli za vrsto lepih potez, srečanje pa so zaznamovali tudi preobrati. Z 2:0 v nizih so namreč povedli Dolenjci, ki so zmago v tretjem in četrtem niz nato morali prepustili Triglavanom, v odločilnem pa se je razvnel ogorčen boj za vsako točko. Kranjčani so si priigrali že dve zaključni žogi, a jim popoln preobrat ni uspel, saj so igralci Krke najprej obe izničili, prišli do še enega preobrata in se zasluženo veselili novih dveh točk. Največ zaslug za zmago Krke ima Valentin Turk z 22 točkami (6 asov), pri gostih pa je najbolj vidno vlogo igral Miha Bregar.

Odbojkarji ravenskega Fužinarja Metala so morali na prvo prvenstveno zmago čakati kar 12. krogov, iztržili pa so jo proti neposrednemu tekmecu v boju za obstanek, ekipi National Žirovnica. Korošci so bili boljši s 3:0, zmago pa so si zagotovili predvsem z borbeno igro v obrambi ter dobrim blokom, s katerim so dosegli kar 11 točk. Omeniti velja, da sta bila za igro zelo razpoložena oba tujca, Gary House in Joseph Cuevas, ki sta skupaj dosegla 33 točk.

Ekipa SIP Šempetra, lani še drugoligaš, je verjetno najprijetnejše presenečenje letošnjega prvenstva, saj so Šempetrani doslej zmagali štirikrat, obenem pa niz ali dva vzeli vsem najboljšim ekipam, tako Panviti kot tudi Calcitu in ACH Volleyju. Slovenski prvaki so se morali tudi tokrat za zmago precej potruditi, predvsem v prvem nizu, ko so Savinjčani izničili tri zaključne žoge in si z dobrimi obrambami in borbeno igro priigrali vodstvo s 25:24. Na koncu tako prvega niza kot v nadaljevanju tudi naslednjih dveh so bili vseeno uspešnejši Ljubljančani, za katere ni igral Jan Kozamernik, medtem ko je Šempeter zapustil Žiga Zupanc, ki bo kariero nadaljeval v Libanonu.

Že med tednom je Maribor na domačem igrišču s 3:1 odpravil Panvito Pomgrad, ki je po štirih zaporednih zmagah tokrat le klonila, a še vedno ostaja na tretjem mestu prvenstvene lestvice.