4 leta, 10 mesecev

Dani Sordo

Četrtek, 15. 11. 2012, 16.59

Citroën izbral Sorda, katastrofa za Östberga?

Kljub zmagi na reliju Portugalska in četrtem mestu v letošnjem prvenstvu, je Mads Östberg izvisel za tovarniški sedež v Citroënu. Francozi so izbrali Danija Sorda.

V tovarniško Citroënovo moštvo svetovnega reli prvenstva (WRC) se po dveh letih pri Miniju vrača Dani Sordo. Med letoma 2005 in 2010 je bil Španec številka 2 ob Sebastienu Loebu, zdaj bo številka 2 ob Mikku Hirvonenu. Čeprav ima za sabo že šest sezon v šampionskem tovarniškem dirkalniku, pa nima niti ene zmage - "le" 31. uvrstitev na zmagovalne stopničke. Tako je brez tovarniškega dirkalnika ostal Norvežan Mads Östberg, ki je bil letos z zasebnim Fordom odličen četrti. Kot je dejal vodja Citroëna Yves Matton, je v prid izbiri Sorda pretehtalo šest dobljenih hitrostnih preizkušenj na minulem reliju v Španiji.

"Dani je bil na vrhu seznama potencialnih kandidatov. Na reliju Španija je dokazal, da še vedno dirka na najvišjem nivoju," je pojasnil Matton. "Danija imajo vsi v ekipi zelo radi. Vse skupaj nas veseli, da se vrača k družini." Obenem Francoz priznava, da so ga izbrali tudi iz marketinškega vidika. "Za Citroën je bilo pomembno, da imamo špansko govorečega dirkača, ki bo zanimiv za tržišče v Južni Evropi in Latinski Ameriki."

Danes 29-letni Sordo, ki je bil leta 2005 mladinski svetovni prvak, je imel na izbiro tudi sedež v Fordovem M-Sportu ter podaljšanje z Minijevim Prodrivom. Odločil se je za na papirju najboljši dirkalnik. "Zelo sem vesel, da se vračam v ekipo Citroën. Nanjo imam same lepe spomine. Bili so moja prva želja za 2013." Cilj za naslednje leto - prva dirka po že sredi zime v Monte Carlu - je jasen: "Še naprej čakam na svojo prvo zmago v WRC-ju. Odločen sem, da jo osvojim v naslednji sezoni."