13.15

Caster Semenya

Nedelja, 28. 7. 2013, 13.15

Semenya prepočasna za Moskvo

Južnoafriška atletinja Caster Semenya ne bo nastopila na bližajočem se svetovnem prvenstvu v Moskvi.

Nekdanja svetovna prvakinja v teku na 800 metrov je v soboto sicer zmagala na mitingu v Ninoveju v Belgiji, toda s časom 2:01,86 ni izpolnila norme za uvrstitev na največje tekmovanje v sezoni. Za Semenyo je bil ta miting zadnja priložnost, da bi se uvrstila na SP v Rusiji.

Semenya je leta 2009 na SP-ju v Berlinu osvojila naslov v teku na 800 metrov, potem pa so se začela ugibanja o njenem spolu. Po številnih zaslišanjih in zdravniških preiskavah je lahko po daljšem premoru leta 2010 spet nastopila, na lanskih olimpijskih igrah v Londonu pa je zdaj 22-letna tekmovalka osvojila srebro. Srebrna je bila tudi na zadnjem SP-ju v Daeguju pred dvema letoma.