16.04

Mitja Kosovelj Lucija Krkoč

Sobota, 2. 4. 2011, 16.04

Kosovelj in Krkočeva državna prvaka v krosu

Mitja Kosovelj (Kobarid) in Lucija Krkoč (ŠD Nanos) sta zmagovalca državnega prvenstva v krosu v članski kategoriji. Prvenstvo je potekalo na progi v Velenju, kjer bo decembra potekalo EP.

Najuspešnejši slovenski gorski tekač Mitja Kosovelj ni imel prave konkurence, saj je na 10-kilometrski progi prepričljivo slavil s časom 31:06,8. Drugi je bil Peter Kastelic (Domžale), tretji pa Gašper Bregar (KGT Papež). Na štartu ni bilo maratoncev Primoža Kobeta in Toneta Kosmača, saj jih 10. aprila čaka maraton v Milanu, kjer bosta lovila normo za letošnje SP. Podobna naloga čaka današnjega zmagovalca, le da bo Kosovelj tekel teden dni kasneje v Padovi.

Tam bo debitirala na maratonski razdalji današnja zmagovalka med članicami Lucija Krkoč. Dekleta so tekla na 5-kilometrski progi, zmagovalni čas Krkočeve pa je znašal 17:26,7. Druga je bila Petra Šink (Velenje), tretja pa Aleksandra Fortin (ŠD Nanos).

Med mlajšimi člani je bil najhitrejši Jan Breznik (Brežice), ki je bil drugi v absolutni razvrstitvi, med mlajšimi članicami pa Petra Hren (Šmarnogorska Naveza, 25:04,4).

Krosa ob Velenjskem jezeru se je v sončnem vremenu udeležilo okoli 200 tekačev in tekačic, na isti progi pa bo 11. decembra poteklo tudi evropsko prvenstvo v krosu.