Četrtek,
16. 4. 2015,
12.27

Osveženo pred

7 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 16. 4. 2015, 12.27

7 let, 2 meseca

Kuhinja, v kateri bi se kuhale tudi poslovne ideje

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Štirje kuharji naturščiki na ogenj pristavljajo Ljubljanski lonec, koncept kulinaričnega inkubatorja s profesionalno opremljeno kuhinjo, kjer bi se uresničevale kulinarične in poslovne ideje.

Tia Čiček, Sebastian Dovč, Sara Tekavec Erjavec in Tom Koritnik so prijatelji, ki so se dolgo časa družili ob kuhanju, svojo ljubezen do druženja in ustvarjanja v kuhinji pa kaj kmalu začeli deliti tudi z drugimi. Z objavami, recepti in fotografijami na blogu Mačje pite.

Njihovi kulinarični apetiti so rasli, z njimi pa tudi želja, da svoje veselje spremenijo v posel. Po zgledu iz tujine – uveljavljeni so predvsem v Ameriki in Franciji – so si zamislili kulinarični inkubator in mu nadeli ime Ljubljanski lonec.

Ljubljanski lonec je za zdaj še ideja, ki pa si jo štirje kuharski naturščiki – Sebastian in Tom si sicer izkušnje nabirata z delom v kuhinji enega od ljubljanskih hotelov – močno želijo uresničiti. Prvi korak je najti ustrezen prostor, ki je bil do zdaj že namenjen gostinski dejavnosti, pa morda sameva in čaka na boljše čase.

Njihov koncept temelji na skupni uporabi, ki je še eden od trendov, vse bolj uveljavljenih tudi pri nas. "Ko začenjaš takšen posel, kuhinje ne uporabljaš vsak dan. Prostor stoji – zakaj ga ne bi izkoristil še kdo, ki se ukvarja s podobnimi stvarmi?" se sprašujejo Tia, Sara, Tom in Sebastian.

Poskušajo tudi z množičnim financiranjem Da bi svojo idejo predstavili ljudem in preverili zanimanje, so se odločili za kampanjo zbiranja sredstev z množičnim financiranjem. Izbrali so platformo Fusedrops, ki se osredotoča na storitve, in konec marca začeli zbirati všečke na izboru za najboljše projekte.

Uvrstili so se med deset najboljših idej, ki jih bodo na platformi podprli tudi z dodatno promocijo. S kampanjo želijo zbrati deset tisoč evrov, s katerimi bi lahko zanetili prvi plamen pod Ljubljanskim loncem.

Kuhinjo bi tako lahko najeli posamezniki in skupine, ki se radi družijo ob kuhanju, pa doma nimajo primernega ali dovolj velikega prostora. Ekipa Ljubljanskega lonca želi ustvariti prostor, kjer bo dovolj prostora tudi za jedilne mize, morda mini knjižnico s kuharskimi knjigami … Idej ne zmanjka.

In zakaj inkubator, naziv, ki se je uveljavil tudi v podjetništvu? Ker bi lahko bil tak urejen prostor tudi valilnica novih talentov, kulinaričnih start-upov in podjetniških idej.