Tina Vovk

Petek,
14. 8. 2015,
7.50

Osveženo pred

8 let, 6 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Hillary Clinton Al Gore ameriške volitve ameriške volitve

Petek, 14. 8. 2015, 7.50

8 let, 6 mesecev

Panika med demokrati zaradi Clintonove

Tina Vovk

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Vodstvo demokratske stranke se sprašuje, ali je Hillary Clinton res njihova najbolj popolna kandidatka, ki bi se leta 2016 potegovala za Belo hišo. Tej naj se še ne bi popolnoma odpovedal Al Gore.

Potem ko je vodilna demokratska predsedniška kandidatka Hillary Clinton po več mesecih upiranja sporočila, da bo pravosodnemu ministrstvu oziroma zveznemu preiskovalnemu uradu (FBI) le predala zasebni strežnik elektronske pošte, ki ga je uporabljala, ko je bila državna sekretarka ZDA, njena priljubljenost pa je začela upadati, med demokrati vlada panika, piše ameriški spletni portal The Hill. Portal citira stratega demokratske stranke, ki ne želi biti imenovan, in razlaga, da Clintonova zaradi kulture skrivnostnosti, ki se je ustvarila okoli nje, izgublja kredibilnost in ugled.

Nekdanja prva dama ZDA pa izgublja tudi priljubljenost. Nedolgo nazaj še nesporna favoritka za demokratsko nominacijo izgublja proti svojemu največjemu tekmecu, senatorju Bernieju Sandersu, poleg tega pa ankete kažejo, da izgublja podporo tudi v tako imenovanih neodločenih državah proti republikancem.

V boj za belo hišo tudi Biden in Gore? Dodatna težava za tabor Clintonove je razmišljanje sedanjega podpredsednika ZDA Joeja Bidna, ki naj bi še razmišljal, ali se bo prihodnje leto potegoval za mesto svojega šefa Baracka Obame. Če bi se odločil za kandidaturo, bi bil gotovo močan tekmec Clintonovi.

Mislim na Belo hišo pa naj se ne bi povsem odpovedal nekdanji podpredsednik ZDA Al Gore. Poraženec na spornih volitvah leta 2000 proti Georgeu W. Bushu (Gore je dobil več glasov volivcev, a manj elektorskih glasov, ki so odločilni) naj bi se s svojimi svetovalci pogovarjal o možnosti, da se še enkrat poteguje za predsednika ZDA. Trenutno naj bi se posvetovali, ali obstaja politična volja in ali bi lahko zbrali dovolj finančnih sredstev za kampanjo.