Četrtek, 14. 1. 2016, 13.51
8 let, 8 mesecev
Ne naša Melanija, to je v resnici ženska, ki navdihuje Trumpa
Če bo kandidatka demokratov na ameriških predsedniških volitvah verjetno Hillary Clinton, pa je stanje bolj negotovo na republikanski strani. Po javnomnenjskih anketah je najbolj priljubljeni republikanski kandidat še vedno milijarder Donald Trump (okoli 35 odstotkov podpore), sledi konservativni senator iz Teksasa Ted Cruz (19 odstotkov), tretji je senator iz Floride Marco Rubio (slabih 12 odstotkov).
Precej drugače bo v New Hampshiru 9. februarja, kjer bo po javnomnenjskih napovedih zmagal Trump s 30,2 odstotka glasov. V državi na vzhodni obali ZDA naj bi Cruz pristal šele na tretjem mestu (10,8 odstotka), drugouvrščeni naj bi bil zmerni republikanec Rubio (13,2 odstotka). Republikanske primarne volitve se bodo končale 7. junija.
Nepremičninski mogotec, ki je poročen s Slovenko Melanijo oziroma Melanio, je postal še bolj priljubljen, ko je začel nasprotovati prihodu sirskih beguncev, po terorističnem napadu v kalifornijskem San Bernardinu pa tudi buril duhove s prepovedjo priseljevanja vseh muslimanov v ZDA.
Ta v liberalnem New Yorku rojena hči agenta FBI irsko-nemškega rodu je pogosta gostja raznih televizijskih in radijskih oddaj, prah pa dviga tudi s provokativnimi knjigami, ki so prodajne uspešnice (prodala je že več kot dva milijona izvodov svojih knjig). Ena od njih – iz leta 2008 – ima na primer naslov: Če bi demokrati imeli možgane, bi bili republikanci (izvirno: If Democrats Had Any Brains, They'd Be Republicans).
Nekaj dni po terorističnem napadu na New York 11. septembra 2001, v katerem je umrla tudi njena dobra prijateljica, je tako v svoji kolumni o muslimanskih napadalcih in njihovih podpornikih v muslimanskih državah zapisala: " … Vemo, kdo so ti samomorilski norci. To so tisti, ki ravno zdaj slavijo in plešejo od veselja. Morali bi napasti njihove države, pobiti njihove voditelje in jih spreobrniti v krščanstvo. Nismo bili previdni, ko je bilo treba najti in kaznovati Hitlerja in njegove glavne častnike. Bombardirali smo nemška mesta, pobijali civiliste. To je vojna. In zdaj smo v vojni."
Na vprašanje, kako naj potem muslimani potujejo, je odvrnila: "Lahko bi uporabili leteče preproge." Ko ji je leta 2010 v Kanadi eden od študentov arabskega rodu v polemiki dejal, da nima leteče preproge, pa je Coulterjeva zabrusila: "Uporabi svojo kamelo."
Januarja lani, po terorističnih napadih na uredništvo francoskega satiričnega časopisa Charlie Hebdo, pa je predlagala, da bi za nekaj časa zaustavili priseljevanje muslimanov. Podobno stališče je decembra lani začel zagovarjati tudi Trump.