Ponedeljek,
4. 11. 2024,
6.50

Osveženo pred

1 mesec, 2 tedna

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,03

Natisni članek

Natisni članek

prometna nesreča promet promet alkohol policija alkotest

Ponedeljek, 4. 11. 2024, 6.50

1 mesec, 2 tedna

Začenja se akcija Slovenija piha 0,0 – Izberi sebe, ne alkohola

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,03
Alkotest | Alkohol deluje opojno, povzroča zasvojenost, škoduje zdravju in je eden glavnih dejavnikov tveganja za kronične nenalezljive bolezni. Škoda čezmernega pitja se kaže na vseh področjih našega življenja. Še posebej v cestnem prometu, ko alkohol in druge psihoaktivne snovi vplivajo na spremembo vozniških sposobnosti in slog vožnje. | Foto STA

Alkohol deluje opojno, povzroča zasvojenost, škoduje zdravju in je eden glavnih dejavnikov tveganja za kronične nenalezljive bolezni. Škoda čezmernega pitja se kaže na vseh področjih našega življenja. Še posebej v cestnem prometu, ko alkohol in druge psihoaktivne snovi vplivajo na spremembo vozniških sposobnosti in slog vožnje.

Foto: STA

Policisti začenjajo akcijo Slovenija piha 0,0, s katero opozarjajo na nevarnost vožnje pod vplivom alkohola. Do ponedeljka, vključno s koncem tedna ob martinovem, bodo poostreno nadzirali psihofizično stanje voznikov in preverjali vsebnost alkohola v izdihanem zraku. Akcijo z geslom Izberi sebe, ne alkohola bodo zaključili s koncertom v začetku decembra.

Policija, ministrstvo za zdravje in Agencija za varnost prometa akcijo za manj popitega alkohola in manj opitih voznikov na slovenskih cestah izvajajo že devetič zapored, so sporočili z ministrstva za zdravje.

November, še posebej okoli martinovega, je znan po pokušanju, pitju in čezmernem pitju alkohola. V akciji ozaveščajo o pasteh čezmernega pitja alkohola in sporočajo, da alkohol ne spada za volan, voznike pa nagovarjajo, naj v času, ko ne bodo trezni, ključe vozil prepustijo drugim, ali si zagotovijo varen prevoz.

AVP alkohol
Avtomoto Koliko lahko "napihate"? #nagradnikviz

Alkohol deluje opojno, povzroča zasvojenost, škoduje zdravju in je eden glavnih dejavnikov tveganja za kronične nenalezljive bolezni. Škoda čezmernega pitja se kaže na vseh področjih našega življenja, še posebej v cestnem prometu, ko alkohol in druge psihoaktivne snovi vplivajo na spremembo vozniških sposobnosti in slog vožnje, zato prispevajo k večjemu tveganju za nastanek prometne nesreče.

Opiti vozniki letos povzročili več nesreč kot lani

Letos so do 15. oktobra opiti vozniki povzročili 1.190 nesreč oziroma en odstotek več kot v enakem obdobju lani. Umrlo je 13 udeležencev, kar je dva manj kot v enakem obdobju lani, a hkrati tudi za polovico manj kot v 2020, kažejo podatki Agencije za varnost prometa.

V okviru akcije kršitelje čaka kazen v skladu s predpisi, vozniki, ki bodo napihali 0,0, pa bodo prejeli letak z možnostjo pridobitve vstopnice za tradicionalni koncert Policijskega orkestra, ki bo 4. decembra v Kinu Šiška.

Alkotest
Novice Hudo pijani tovornjakar že pri sodnici
Prometna nesreča
Novice Pijani voznik v Mariboru povzročil hudo nesrečo, pešec se bori za življenje
Alkotest
Novice Predlog sprememb: bo na cesti dovoljenih le še 0,0 promila?
prehitra vožnja, vožnja pod vplivom alkohola, alkotest
Novice Norost na Celjskem: zelo pijan vozil kar 240 kilometrov na uro