Ponedeljek,
23. 12. 2013,
8.25

Osveženo pred

1 leto, 3 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

anketa banke

Ponedeljek, 23. 12. 2013, 8.25

1 leto, 3 mesece

Po mnenju večine za nastanek bančne luknje ne bo odgovarjal nihče

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
30 odstotkov vprašanih meni, da je bančna luknja pričakovano velika, po mnenju 28 odstotkov vprašanih je večja od njihovih pričakovanj, po mnenju 26 odstotkov pa je veliko večja, kot so pričakovali.

Odgovor osmih odstotkov v anketi Dela vprašanih je, da je bančna luknja manjša od pričakovanj, odgovor enega odstotka vprašanih pa, da je veliko manjša od pričakovanj. Štiri petine vprašanih meni, da za nastanek bančne luknje v državnih bankah ne bo nihče odgovarjal.

Na vprašanje, kaj bi bilo treba storiti z bankami po dokapitalizaciji, 38 odstotkov vprašanih pravi, naj država proda celoten delež v vseh bankah. Odstotek manj, 37 odstotkov vprašanih meni, da bi morala država banke delno privatizirati, s čimer bi ohranila kontrolni delež. Za ohranitev bank v državni lasti pa se je zavzelo 16 odstotkov vprašanih.

50 odstotkov vprašanih v Delovi anketi meni, da bo gospodarsko stanje Slovenije po objavi stresnih testov ostalo nespremenjeno, 31 odstotkov jih meni, da se bo poslabšalo, 14 odstotkov pa, da se bo izboljšalo.

Večina vprašanih, 71 odstotkov, ne podpira dokapitalizacije slovenskih bank, medtem ko jo 22 odstotkov vprašanih podpira. Štiri petine sodelujočih v anketi, 80 odstotkov, pa meni, da za nastanek bančne luknje v državnih bankah ne bo nihče odgovarjal, medtem ko jih je 18 odstotkov nasprotnega mnenja.