Nedelja,
12. 5. 2013,
11.26

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

UKC Maribor

Nedelja, 12. 5. 2013, 11.26

8 let, 7 mesecev

Mariborski oddelek za revmatologijo v novih prostorih

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Na oddelku za revmatologijo Univerzitetnega kliničnega centra (UKC) Maribor so po večletnih prizadevanjih nedavno vendarle dobili nove sodobno opremljene prostore.

Z lastnimi sredstvi bolnišnice so del prostorov v kleti nekdanje dermatološke stavbe preuredili v novi ambulantni center in dnevno bolnišnico. Prva revmatološka ambulanta je bila locirana v prostorih mariborskega zdravstvenega doma v Sodni ulici, nato pa se je preselila v staro stavbo internega oddelka, kjer danes stoji nova Klinika za interno medicino. Kmalu zatem so svoje prostore preselili v prostore namenjene revmatološki dejavnosti v novi stavbi Klinike za interno medicino.

"Velik korak za zdravstveno osebje in dobro počutje bolnikov" S hitrim razvojem revmatologije se je pokazala potreba po novih in predvsem večjih prostorih. S prihodom novih bioloških zdravil se je spremenila ne samo diagnostika ampak tudi vodenje in spremljanje bolnikov, povečal pa se je tudi priliv bolnikov v revmatološko ambulanto. Kot so sporočili iz UKC Maribor, je novi ambulantni center velik korak k primernejšemu delovnemu okolju za zdravstveno osebje in dobremu počutju bolnikov.

Za pridobitev novih prostorov je v veliki meri zaslužen Artur Pahor, ki je z jasno začrtano potjo in željo po vrhunskem strokovnem delu ter ugodnih pogojih za zdravstveno osebje in bolnike privedel mariborski Oddelek za revmatologijo do sodobnega ambulantni centra, ki se lahko primerja s podobnimi centri v tem delu Evrope.

Pri opremljanju so pomagali tudi sponzorji Ob odprtju novih prostorov se je zahvalil vodstvu bolnišnice, ki jim je stalo ob strani vseh pet let, predvsem pa svojim sodelavcem, ki so toliko let opravljali razširjen obseg dela v zelo težkih in neugodnih delovnih pogojih ter kljub temu ohranili visok strokovni nivo. "Prav tako bi se moral zahvaliti tudi našim bolnikom, ki so delili našo neugodno usodo vse do tega trenutka. Vsekakor se vsi zavedamo, da teh prostorov ne bi bilo brez naših sponzorjev, katerim se v imenu celotne ekipe oddelka najlepše zahvaljujem za pomoč," je še dejal Pahor in dodal, da so pri opremljanju novih ambulant in dnevne bolnišnice pomagala nekatera farmacevtska podjetja.

Novi ambulantni center bo omogočil nadaljnji razvoj revmatološke dejavnosti v severovzhodni Sloveniji in prijaznejše okolje za revmatološke bolnike.