Petek,
10. 1. 2014,
13.46

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Janez Janša Janez Janša Dimitrij Rupel

Petek, 10. 1. 2014, 13.46

8 let, 7 mesecev

Janša in Rupel: Slovenija se sooča z diktaturo

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
To, da med nami še vedno živijo morilci, ki imajo velik vpliv, pa so kljub konkretnim dokazom nekaznovani in se jih ne preganja, za večino slovenskih medijev ni novica," pravi Janez Janša.

Slovenija se danes sooča s specifično obliko diktature oziroma monopola, v katerem ena politična opcija obvladuje tudi družbene podsisteme, ki bi morali biti neodvisni od aktualne politične opcije, kar je tudi bistveni razlog za vsesplošno krizo v Sloveniji, je ob 25. obletnici nastanka Slovenske demokratične zveze (SDZ) poudaril predsednik SDS Janez Janša.

"Kaj je bolj pomembno od življenja človeka?" Posebej je izpostavil, da na čas pred 25 leti spominja tudi izbor tem poročanja v medijih. Mediji sosednjih držav že nekaj zadnjih dni obširno poročajo o primeru Zemljarič, "o tem, kako je slovenski šef Udbe s svojim podpisom dal ukaz za uboj človeka", vendar tega v slovenskih medijih z nekaterimi izjemami ni bilo mogoče zaslediti, je dejal.

Na tem področju po oceni Janše v Sloveniji ne dosegamo niti tistih standardov, ki so veljali pred četrt stoletja. "Kaj je bolj pomembno od življenja človeka? Verjetno ni stvari, ki bi bila nad tem. Vedno pa to, da med nami še vedno živijo morilci, ki imajo velik vpliv, pa so kljub konkretnim dokazom nekaznovani in se jih ne preganja, za večino slovenskih medijev ni novica," je dejal predsednik SDS.

Rupel: Slovenija je zašla v slepo ulico Nekdanji zunanji minister Dimitrij Rupel pa je prepričan, da je Slovenija zašla v slepo ulico zaradi nasprotnikov demokracije in samostojnosti, zaradi "omrežij, ki so po zaslugi velikodušnosti demokratičnih sil preživela osamosvojitev". Tako tudi aktualna vladna politika po njegovih besedah skuša "ponarejati zmage in poraze". To Slovenijo po krivici potiska v tabor poražencev, ob tem pa se godi "restavracija stare miselnosti in starega načina vladanja, z eno besedo diktature".

Slovenska demokratična zveza sicer velja za eno od dveh pravnih in političnih predhodnic današnje SDS. Ustanovljena je bila 11. januarja 1989 na opozicijskem zborovanju v ljubljanskem Cankarjevem domu in je poleg Socialdemokratske zveze Slovenije predstavljala eno glavnih sil Demosa.