Sreda,
10. 12. 2014,
18.35

Osveženo pred

5 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Danes Danes

Sreda, 10. 12. 2014, 18.35

5 let, 9 mesecev

Danes v Danes: Ogenj uničil 2,7 milijona evrov vreden doživljajski park

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
V informativni oddaji Danes med drugim tudi o požaru, ki je uničil skoraj tri milijone evrov vreden objekt, o ukinitvi davka za sladke pijače in o zaporniških celicah, ki jih je uporabljala Udba.

Na severovzhodu Slovenije se je zgodila prava katastrofa. Zjutraj je ogenj namreč uničil kar 2,7 milijona evrov vreden osrednji razvojni projekt tega dela države. Na Goričkem so namreč ognjeni zublji popolnoma uničili največji doživljajski park v Sloveniji, imenovan Vulkanija. Vlada je ob popuščanju sindikatom javnega sektorja gospodarstvu vrgla korenček v obliki ukinitve davka na sladke pijače. Gre za osem milijonov evrov. Davek na CO2, ki bo gospodarstvo obremenil za 30 milijonov evrov, pa ostane. Zato gospodarske zbornice ne bo nazaj na pogajanja o socialnem sporazumu. V prihodnjem letu nas čaka nekoliko bolj umirjena gospodarska rast. Tudi ta pa se lahko zalomi, če ne bo resnejših strukturnih reform, nadaljnje privatizacije in uravnoteženja javnih financ. Gospodarska rast se sicer vzpenja že sedem zaporednih četrtletij. Letos bo nekaj več kot dvoodstotna, pravi Boštjan Vasle iz urada za makroekonomske analize.

Župan Andrej Fištravec je po črnih napovedih o skorajšnjem bankrotu občine v nekaj dneh čudežno našel denar za najnujnejše socialne programe, še vedno pa vztraja pri dvigu cen komunalnih storitev, v igri je celo 180-odstotna podražitev. Zato so pred občino danes začeli zbirati podpise pod peticijo proti podražitvam – v manj kot dveh urah so jih zbrali 50.

Prvič v zgodovini so Nobelovo nagrado za mir podelili mladoletniku. In sicer borki za pravice deklic do šolanja, Pakistanki Malali Jusafzaj, poleg nje se je nagrade za mir veselil Indijec Kalaši Satjarti. V švedskem glavnem mestu je nagrade s področja znanosti in literature podelil kralj Karl Gustav 16.

Ob današnjem dnevu človekovih pravic je slovenska javnost videla, da so bili sredi prestolnice, med državnim zborom in ustavnim sodiščem, kar 20 let po koncu druge svetovne vojne, v kleti nekdanjega notranjega ministrstva na Beethovnovi 3 dobro skriti zapori povojnega režima.

Norčevanje državnega sklada pri prodaji stanovanj v soseski Zeleni gaj na Brdu se nadaljuje. Zdaj bodo oglede dovolili le prvim v čakalni vrsti, preostali se bodo za naložbo v vrednosti 200 tisoč evrov in več še naprej odločali samo na podlagi tlorisa.