Četrtek,
11. 4. 2013,
21.03

Osveženo pred

7 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Uroš Čufer ECB

Četrtek, 11. 4. 2013, 21.03

7 let, 9 mesecev

Čufer v Dublin na poseben sestanek o razmerah v Sloveniji

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
V Dublinu bo v petek poseben sestanek finančnega ministra Uroša Čuferja z najvišjimi predstavniki evroskupine, Evropske centralne banke, evropskega mehanizma za stabilnost ESM in Evropske komisije.

Čufer se bo v petek zvečer sestal s šefom evroskupine Jeroenom Dijsselbloemom, predsednikom Ekonomskega in finančnega odbora Thomasom Wieserjem, članom izvršilnega odbora ECB Jörgom Asmussenom, šefom ESM Klausom Reglingom in z evropskim komisarjem Ollijem Rehnom, so povedali viri pri EU.

Na sestanku naj bi ocenili razmere v Sloveniji Sestanek, ki ga je potrdilo več različnih virov, je predviden v petek zvečer ob 19. uri v Dublinskem gradu. Na tem srečanju naj bi glavni akterji v območju evra skupaj z novim slovenskim finančnim ministrom ocenili razmere v Sloveniji.

Finančnim ministrom bo Čufer predstavil načrt nove vlade Na enaki lokaciji bo sicer v Dublinu v petek dopoldne neformalno zasedanje finančnih ministrov držav v območju evra, v petek popoldne in v soboto pa neformalno zasedanje vseh finančnih ministrov EU. Na samem zasedanju finančnih ministrov članic območja evra v petek dopoldne po navedbah virov pri evroskupini razprava o Sloveniji sicer ni predvidena, temveč bo Čufer kolegom le predstavil načrt nove vlade. Finančni ministri držav v območju evra namreč od vsakega novega ministra vselej pričakujejo kratko predstavitev načrta vladnih politik, je v sredo pojasnil visoki vir pri evroskupini.

"Slovenija močno potrebuje reforme" V evroskupini sicer poudarjajo, da po njihovih informacijah slovenska vlada ne namerava zaprositi za pomoč, ter zavračajo vsakršne primerjave s Ciprom. A obenem opozarjajo, da Slovenija močno potrebuje reforme, med drugim v bančnem sektorju. Sporočila iz evroskupine so tako zelo podobna tistim iz Evropske komisije, kjer so v minulih dneh ostro posvarili, da so razmere resne in da se hitro slabšajo, a ocenili, da so še obvladljive, če bo nova vlada ukrepala naglo in odločno.