Ana Rupar

Torek,
4. 12. 2018,
11.11

Osveženo pred

6 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1,66

Natisni članek

Natisni članek

policija noad

Torek, 4. 12. 2018, 11.11

6 let, 2 meseca

Ni se mu uspelo izogniti skali, ki se je kotalila po strmem bregu

Ana Rupar

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1,66
lubadar Bled Bohinj gozd sečnja | Fotografija je simbolična. | Foto Matej Leskovšek

Fotografija je simbolična.

Foto: Matej Leskovšek

Minuli konec tedna so tolminski policisti zunaj naselja Sela nad Podmelcem v smeri Jalovnika obravnavali nesrečo pri delu, v kateri je večja skala poškodovala 38-letnega delavca.

Delovna nezgoda se je zgodila na strmem in težko dostopnem terenu, kjer sta dva delavca opravljala sečnjo lesa. Les sta s parcele spravljala z žičnim žerjavom, ki je bil nameščen na zadnji del tovornjaka.

V času nezgode je 33-letni delavec opravljal dela na žičnem žerjavu, drugi 38-letni delavec pa je opravljal dela z motorno žago in zapenjal podrta drevesa.

Slednji je med delom opazil, da se s strmega pobočja proti njemu kotali večja skala, premera približno pol metra. Skali se je poskušal umakniti v stran, a mu zaradi zahtevnega terena ni uspelo. Skala ga je zadela v levi bok in ga poškodovala. Takoj je na pomoč poklical drugega delavca, ki je poklical reševalno službo, ta pa ga je odpeljala v bolnišnico.