PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 8. KROG

Luka Elsner je Olimpijo takoj spravil na vrh

7

Luka Elsner | Foto Grega Valančič/Sportida

Luka Elsner je na klopi Olimpije v prvenstvu debitiral z zmago na derbiju 8. kroga Prve lige Telekom Slovenije nad Gorico z 1:0 in takoj skočil na vrh lestvice. To je bila edina nedeljska tekma. V soboto smo videli visoko zmago Maribora. Uspešni so bili tudi nogometaši Kopra, Celja in Domžal.

Luka Elsner, ki je trener Olimpije postal pred kratkim, je uspešno debitiral v Stožicah. Z zmago z 1:0 nad do tega kroga vodilno Gorico je prišel po golu Etiena Velikonje, ki je pred tem zatresel tudi okvir vrat, z enajstih metrov tik pred koncem tekme. Ljubljančani so bili sicer vseskozi boljši nasprotnik, a niso izkoristili številnih priložnosti, ki so jih imeli.

Elsner je nekoliko presenetil z izbiro začetne enajsterice, saj je med vratnici postavil vsega 18-letnega vratarja Roka Vodiška, ki pred tem še nikoli ni igral v prvi slovenski ligi. Od prve minute je igral tudi hrvaški napadalec Leon Benko, ki je Olimpijo okrepil pred kratkim.

Simon Rožman je začel z zmago

Simon Rožman je uspešno štartal na klopi Domžal. | Foto: Vid Ponikvar Simon Rožman je uspešno štartal na klopi Domžal. Foto: Vid Ponikvar Osmi krog Prve lige Telekom Slovenije se je začel v petek v Domžalah, kjer se je prvič v vlogi prvega trenerja članske ekipe dvakratnega prvaka predstavil Simon Rožman. Čeprav na koncu rezultat kaže gladko zmago, še zdaleč ni bilo tako. Domači so prvič v okvir vrat gostov sprožili šele v 83. minuti, ko je Domžale v vodstvo popeljal rezervist Marko Alvir, zmago pa je v sodnikovem podaljšku potrdil Žan Majer.

V šaleško-savinjskem derbiju sta se na štadionu Ob jezeru v Velenju za točke merila Rudar in Celje. Velenjčane je v 16. minuti v vodstvo popeljal Hrvat Dominik Glavina, le tri minute pozneje pa je rezultat izenačil Dalibor Volaš. Rezultat je ostal nespremenjen vse do zadnjih deset minut, ko so Celjani poskrbeli za popoln preobrat in iz Velenja odnesli vse tri točke (3:1). Junak srečanja je postal dvakratni strelec Volaš.

Sunny Omoregie se je s petimi zadetki pridružil Sandiju Arčonu na vrhu strelcev. | Foto: Vid Ponikvar Sunny Omoregie se je s petimi zadetki pridružil Sandiju Arčonu na vrhu strelcev. Foto: Vid Ponikvar Poker Maribora, Koper skočil na drugo mesto

Maribor je po reprezentančnem premoru izkoristil prednost Ljudskega vrta proti Radomljam. Vijolice so v zadnjih minutah prvega polčasa povedle z 2:0 prek izkušenega slovenskega reprezentanta Milivoja Novakovića in Nigerijca Sunnyja Omoregieja. Radomlje so od 39. minute igrale brez izključenega Marka Nunića, kar so branilci pokalnega naslova smelo izkoristili in v nadaljevanju srečanja podvojili vodstvo na končnih 4:0.

Koprčani so na Bonifiki nadaljevati zmagovalni niz in se na lestvici povzpeli na visoko drugo mesto. Mreža Krškega je bila nedotaknjena do 71. minute, ko je primorskega prvoligaša razveselil Hrvat Toni Datković in poskrbel za končni rezultat.