12

NK Aluminij NK Gorica NK Krško NK Koper NK Rudar NK Radomlje NK Domžale NK Celje NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija Prva liga Telekom Slovenije

Nedelja, 28. 8. 2016, 16.58

Prva liga Telekom Slovenije, 7. krog

Zahović za zadetek potreboval le 13 sekund, Rudar nadigral Aluminij, Koper šokiral Olimpijo

12

Sandi Arčon | Foto Vid Ponikvar

Nogometaši Gorice so se v 7. krogu Prve lige Telekom Slovenije zavihteli na vrh lestvice. V petek so premagali Domžale s 3:1 in prehiteli Olimpijo, ki ji je v soboto v Stožicah spodrsnilo proti vedno boljšemu Kopru (0:1). Maribor je prepričljivo slavil na štajerskem derbiju v Celju.

Gorica je z dvema goloma Sandija Arčona, ki je s petimi goli zdaj najboljši strelec prvenstva, v derbiju 7. kroga premagala Domžale, ki so seveda igrale brez zdaj že nekdanjega najboljšega posameznika Matica Črnica (odšel je v Rijeko), in skočila na vrh lestvice. Ekipa Mirana Srebrniča je, podobno kot pred letom dni, hit začetka nove prvenstvene sezone. Prvega mesta Gorici ni napovedoval nihče.

V petek je bila še ena tekma. Med seboj sta se udarila konkurenta za obstanek, Radomlje in Krško. V izjemno zanimivi tekmi so gledalci videli štiri gole, a zmagovalca niso dočakali. Tekma se je končala z rezultatom 2:2.

Prva liga Telekom Slovenije, 7. krog:

Petek, 26. avgust:
Radomlje : Krško 2:2 (1:1)
Stoiljković 23., Barukčić 88./11-m.; Kramarić 26., Baskera 71.
Poročilo s tekme

Gorica  : Domžale 3:1 (1:0)
Arčon 6., 74., Kapić 82.; Bratanović 61.

Celje  : Maribor 0:3 (0:0)
Pišek 51./a.g., Omoregie 72., Zahović 86.

Koper preprečil Olimpiji vrnitev na prvo mesto

Olimpija, ki je krizo prebrodila v prejšnjem krogu, ko je visoko premagala Domžale, je v Stožicah pod žarometi presenetljivo ostala brez točk proti Kopru. Branilci naslova so bili v prvem polčasu nevarnejši, največjo priložnost za zadetek pa je zapravil Miha Zajc. Slovenski reprezentant se je odločil za strel z razdalje, a je žoga zadela prečko. Koprčani v prvem delu niso streljali v okvir ljubljanskih vrat.

Trenerju Olimpije Rodolfu Vanoliju jo je zagodel nekdanji klub. Ljubljančani so doma izgubili že drugo tekmo zapored, po Velenjčanih jih je premagal še Koper. | Foto: Grega Valančič/Sportida Trenerju Olimpije Rodolfu Vanoliju jo je zagodel nekdanji klub. Ljubljančani so doma izgubili že drugo tekmo zapored, po Velenjčanih jih je premagal še Koper. Foto: Grega Valančič/Sportida

V 64. minuti so navijači Olimpije obnemeli. Koprčane je po natančnem strelu v vodstvo popeljal reprezentant Ekvatorialne Gvineje Ruben Belima. Domači strateg Rodolfo Vanoli je le nekaj trenutkov pozneje v igro poslal Blessinga Elekeja.

Ljubljančani so v zadnjih minutah prek mladega Nigerijca in Etiena Velikonje zapravili lepi priložnost za izenačenje, Koprčani pa so po zaslugi senzacionalne zmage v Stožicah na lestvici skočili na tretje mesto.

Zahović za zadetek potreboval le 13 sekund

Mariborčani so po nesrečnem izpadu iz evropskih tekmovanj zasluženo slavili na gostovanju pri Celjanih, za katere je zaigrala tudi zadnja okrepitev, nekdanji napadalec Maribora Dalibor Volaš. Prvi polčas se je končal brez zadetkov, v začetku nadaljevanja pa je Janez Pišek nehote z glavo premagal svojega vratarja. Vodstvo je v 72. minuti povišal nekdanji Celjan Sunny Omoregie, končni izid 3:0 pa je le 13 sekund po vstopu v igro postavil povratnik Luka Zahović.

Da je nedelja povsem v znamenju štajerskih obračunov, sta v Kidričevem poskrbela Aluminij in Rudar, ki se lahko v tej sezoni pohvalita z velikima skalpoma v gosteh. Kidričani so osvojili Ljudski vrtu, Velenjčani pa Stožice. V medsebojnem obračunu se je veliko bolje znašel Rudar, ki je zmagal 3:0. Dva gola je zabil Kamerunec John Mary, ki se je na lestvici strelcev zavihtel na drugo mesto.