Torek, 14. 6. 2016, 14.37
7 let, 1 mesec
#Video na diggitu 2016
Prisluhnite vsem predavateljem Diggita 2016 #video
Peta konferenca o digitalnih komunikacijah Diggit je ponudila obilico zanimivih sogovornikov, ki smo jih seveda povabili tudi pred kamero.
Ljubljana je gostila peto konferenco o digitalnih komunikacijah Diggit. Številne ugledne govorce iz Slovenije in tujine je poslušalo več kot 450 udeležencev.
Vrhunci z Diggita 2016:
Vse o #diggit2016:
- Za digitalizacijo se moramo bolj odpreti novostim
- Ljubljana ni premajhna za Uber
- Danes smo vsi graditelji zgodb #video
- Če ne boste sledili razvoju mobilnega, boste kmalu pozabljeni kot Motorola
- Čeprav ste poslovno orientirani, ostanite človeški
- Kako bodo vnuki stare starše reševali pred vrstami za plačilo položnic? #video
Televizija proti "novim" medijem
"Slovenija je specifična, ker je televizija vpeljan medij, ki ga poznamo. Poznajo pa ga tudi menedžerji, ki upravljajo oglaševalski denar. Spremembe se bodo zgodile, ko nas bodo uporabniki prisilili, tukaj se zadeve že dogajajo. Večji val pa se bo zgodil s spremembo menedžmenta. Ko bodo vloge zavzeli ljudje, ki bolje poznajo nove medije," razmišlja Karmen Lužnik, direktorica in partnerica pri Renderspaceu: "Zelo radi kričimo, kaj bi radi prodali, kdo smo in zakaj bi nas kdo moral poslušati. Ne ukvarjamo pa se s tem, kaj bi dejansko tisti, ki mu služimo, želel slišati."
Nad Uberjem še vprašaj, a tudi optimizem
Izjemno velike pozornosti je bil deležen Uber, ki ga je zastopal Davor Tremac, direktor za jugovzhodno Evropo. "Uber vsakih pet dni doda mesto in Slovenija je zanj zelo zanimiva. Cilj je, da bi zmanjšali število avtomobilov na cesti. Ljubljana ni premajhna za Uber, tega, kdaj bodo prišli, pa še sami ne vedo," je povedal.
Ključno vprašanje je seveda, ali in kdaj bo Uber prišel tudi v Ljubljano. Tremac je na to temo, izjavo najdete v videu od 2:15, naprej dejal, da se želijo v "Ljubljani počutiti dobrodošle", za to pa potrebujejo pogovore in dogovore z mestnimi oblastmi. Ti pa naj bi se ravno začeli.
Zdaj sodelavci, nekoč grobarji?
"Trenutno družabna omrežja tradicionalnim medijem dajejo zagon. Moje mnenje pa je, da jih bodo na dolgi rok pokopala. Mediji so danes preveč odvisni od družabnih omrežij. Ta pa imajo jasne namene, da medije pokopljejo," je med drugim dejal Urban Pfeifer iz TSmedia.
Ekipa @Diggit_si in @SiolNEWS na #diggit2016 - dan je bil dolg in naporen, a predvsem zanimiv in vsebinsko bogat. 😊 pic.twitter.com/ltCrJGBTUp
— Srdjan Cvjetović (@srdjan_c) June 14, 2016
Tokrat bravo, banke
Tamara Lah Momčinović iz agencije Infinum je pohvalila digitalno dejavnost bank: "Banke so v primerjavi s stanjem pred nekaj leti naredile velik korak naprej pri digitalizaciji. Razvile so dobre, inovativne produkte. Zdaj se uporabljajo nove tehnologije, mobilna plačila, e-računi …"
"Kako prenesti neka čustva"
"Digitalno je pomembno. In tudi to, da smo čim bolj prisotni, da ustvarjamo svoje kanale. V zadnjih dveh ali treh letih smo naredili še posebej velike korake pri tem, kako vzpostaviti stik, kako prenesti neka čustva, da med potrošnikom in blagovno znamko pride do vezi. Čeprav smo prisotni na vseh socialnih omrežjih, imamo še vedno kar nekaj izzivov glede Twitterja in YouTuba, ker tam ni toliko Slovencev," je dejal David Kušanić, vodja tržnega komuniciranja pri Renaultu.
2