Thermometer Blue 1,08

presenečenje Poljska smučarski skoki

Sobota, 19. 10. 2024, 10.39

Senzacija na Poljskem: 19-letni Klemens Joniak presenetil konkurenco #video

Klemens Joniak | 19-letni Klemens Joniak je presenetljivo osvojil naslov državnega prvaka v poletnih smučarskih skokih. To je njegov prvi naslov v posamični konkurenci.  | Foto Guliverimage

Na poljskem državnem prvenstvu v smučarskih skokih v poletnem delu sezone je prišlo do velikega presenečenja. Na skakalnici v Zakopanah je prvo mesto osvojil manj znani 19-letni Klemens Joniak. Najstnik, ki skače na smučeh slovenskega proizvajalca Petra Slatnarja, je s skokoma, dolgima 104,5 in 102 metra, ugnal konkurenco in prvič v karieri osvojil naslov državnega prvaka. Na zmagovalnem odru sta mu družbo delala Paweł Wąsek, ki je zasedel drugo mesto, in izkušeni Dawid Kubacki, ki je končal kot tretji.

Klemenc Joniak je že v prvi seriji s skokom, dolgim 104,5 metra, presenetljivo skočil najdlje in vodil s prednostjo 2,5 točke pred Pawłom Wąsekom (102,5 m), poroča Skijumping.pl. Maciej Kot (102 m) je bil tretji, Dawid Kubacki (98,5 m) pa četrti. Tomasz Pilch (98,5 m) je serijo končal na petem mestu, šesto pa sta si delila Kacper Juroszek (97,5 m) in Aleksander Zniszczoł (97,5 m). Piotr Żyła, ki se vrača po poškodbi, je zasedel osmo mesto s skokom, dolgim 97 metrov.

Tudi v finalni seriji je Joniak zdržal pritisk in ohranil mirno kri ter s skokom, dolgim 102 metra, potrdil svojo zmago. Zbral je 8,5 točke več od drugouvrščenega Wąseka, ki je skočil 99,5 metra, medtem ko je Kubacki z novim skokom, dolgim 98,5 metra, končal na tretjem mestu. Kacper Juroszek (99 m) je bil četrti, Maciej Kot (94,5 m) peti, Piotr Żyła pa je s skokom 97,5 metra končal na šestem mestu.

Joniak je prvi mladinec v 21. stoletju, ki je osvojil naslov poljskega državnega prvaka v smučarskih skokih, tako poleti kot pozimi. Nazadnje je podoben podvig uspel Krystianu Długopolskemu leta 1998, ko je prav tako zmagal v Zakopanah pri 18 letih.

V Zakopanah bo danes na sporedu še ekipna tekma.

Sportal Jasno izpostavlja: Prej gremo deset korakov nazaj