Krista Parmakoski smučarski tek Therese Johaug

Sobota, 5. 3. 2022, 12.01

Oslo, smučarski tek, 30 km (ž)

Poslavljajoča se zvezdnica zanesljivo slavila na kraljevski razdalji

Therese Johaug | Norveška smučarska tekačica Therese Johaug je bila prepričljivo prva na tekmi za svetovni pokal v domačem Oslu. | Foto Guliverimage

Norveška smučarska tekačica Therese Johaug je bila prepričljivo prva na tekmi za svetovni pokal v domačem Oslu. Na 30 km klasično je bila druga Finka Krista Parmakoski, ki je zaostala 19,4 sekunde, tretja pa Švedinja Jonna Sundling z 32,3 sekunde zaostanka. Slovenskih predstavnic ni bilo na tekmi.

Anamarija Lampič
Sportal Pustila nas je v negotovosti
Therese Johaug
Sportal Norveška zvezdnica napovedala slovo

Johaugova je dan prej napovedala, da se bo po koncu sezone upokojila. Na zimskih igrah prejšnji mesec v Pekingu je osvojila tri zlate kolajne, eno zlato pa ima tudi že z iger v Vancouvru.

Štirinajstkratna svetovna prvakinja je tokrat zabeležila tudi enainosemdeseto posamično zmago ter skupno devetindevetdeseto v svetovnem pokalu. V karieri pa je dobila tudi 18-mesečno prepoved tekmovanj, ker je bila pozitivna na steroid, ki naj bi ga zaužila z uporabo kreme − to ji je pripisal reprezentančni zdravnik. Športno arbitražno sodišče (Cas) ji ni očitalo goljufanja, ampak jo je spoznalo za krivo malomarnosti.