10. 2. 2019,
23.58

5 let, 2 meseca

Thermometer Blue 0,19

Nejc Dežman Cene Prevc Rok Justin Tilen Bartol Jaka Hvala Žak Mogel celinski pokal smučarski skoki

Nedelja, 10. 2. 2019, 23.58

Iron Mountain, celinski pokal

Mogel zmogel

Žak Mogel smučarski skoki | Foto Vid Ponikvar

Če so bili slovenski smučarski skakalci na tekmi svetovnega pokala v Lahtiju daleč od stopničk, pa je na te še drugič letos stopil Žan Mogel v celinskem pokalu. Na tekmi v Iron Mountainu v ZDA je zaostal le za Norvežanom Lindvikom in Avstrijcem Schiffnerjem. Med deseterico tudi Jaka Hvala.

Mladi Žak Mogel je v Iron Mountainu že na sobotni tekmi s četrtim mestom potrdil, da je v odlični formi, v nedeljo pa se tudi uvrstil na oder za zmagovalce. S skokoma 129 in 132,5 metra (267,3 točk) je osvojil tretje mesto.

Zmagal je Norvežan Marius Lindvik s 124,5 in 133,5 metri ter 271,6 točkami pred Avstrijcem Markusom Schiffnerjem, ki je skočil 124,5 in 136 metrov, zbral pa je 270,1 točk.

Med deseterico je na osmem mestu končal še Jaka Hvala, točke pa so osvojili še Tilen Bartol, ki je vodil po prvi seriji, na koncu pa je bil 15., Rok Justin na 17., Nejc Dežman na 23. in Cene Prevc na 28. mestu.

Pred zadnjo tretjino sezone skupno vodi Robin Pedersen s 536 točkami, Justin je s 395 točkami na 10. mestu. Prihodnji konec tedna bosta tekmi na sporedu v Oberstdorfu.

Sportal Franci Petek skočil do zgodovinskega zlata
Peter Prevc
Sportal Slovenski orli brez stopničk, so pa nekateri napovedali zanimivo nedeljo