Četrtek, 5. 6. 2014, 7.01
8 let, 7 mesecev
"Komu na čast mora Tina Maze eno uro in pol čakati na razglasitev?"
Vsem so zelo dobro poznane zgodbe o tem, kako posamezniki pridejo do olimpijskih vozovnic na različne načine, da bi le nastopili na največjem športnem dogodku, pa čeprav se z izbranim športom ne ukvarjajo profesionalno. Zaradi njih so na koncu na slabšem veliki zmagovalci, ki morajo na razglasitev v ciljnem prostoru dolgo čakati. Na zimskih olimpijskih igrah je namreč do zdaj veljalo pravilo, da v drugem teku slaloma in veleslaloma nastopajo tudi tisti, ki so slabši od tridesetega mesta, kar v svetovnem pokalu ni praksa.
"Tina Maze je na primer zmagovalka olimpijskega veleslaloma v Sočiju in je morala eno uro in pol čakati, da so se turisti iz eksotičnih držav pripeljali na cilj. Nato so Tino na razglasitvi pozdravili njeni starši, trenerji in peščica gledalcev. Predlog je, da bi eksoti dobili priložnost le v prvem teku, ne tudi v drugem. Komu na čast mora Tina stati tam eno uro in pol?" se sprašuje Tone Vogrinec, ki je pozdravil ta predlog na komiteju alpskega smučanja, ki je potekal v sklopu kongresa Mednarodne smučarske zveze (FIS) v Barceloni.
Nič kaj obetaven ni predlog, da bi tekmovalcem zvišali hotelske stroške za 20 odstotkov. Tekmovalci so na drugi strani poudarili, da bi se moral tudi nagradni sklad, ki je že petnajst let enak, povečati, a so odgovorni na FIS nemudoma skočili v zrak. Jeseni naj bi spet spregovorili o tej temi.