Sobota, 17. 3. 2018, 15.47

Falun, skupinski štart

Finka slavila v Falunu, Lampičeva 24.

Anamarija Lampič | Foto Guliver/Getty Images

Finska smučarska tekačica Krista Parmakoski (26:00,5) je zmagovalka klasičnega teka za svetovni pokal v Falunu. Drugo mesto na tekmi s skupinskim startom je osvojila Norvežanka Marit Bjoergen (+0,2), tretja pa je bila njena rojakinja Ingvild Flugstad Oestberg (+5,1). Slovenka Anamarija Lampič je zasedla 24. mesto (+48,9).

Na startu predzadnje preizkušnje sezone so bile tri slovenske tekmovalke, največji adut pa je bila znova Anamarija Lampič, ki v zadnjem delu sezone konstantno dosega uvrstitve med najboljšo dvajseterico. Lampičeva je tudi tokrat začela v skladu s pričakovanji, na polovici proge je bila v strnjeni skupini tekmovalk na 24. mestu z zaostankom okrog 20 sekund za najhitrejšo, neuničljivo Marit Bjoergen. Poltretji kilometer pred ciljem 10 km preizkušnje je tekla na visokem 20. mestu, a z malce večjim zaostankom za skupino pred njo do 19. mesta, sama pa je bila na čelu zasledovalne skupine.

V izjemnem zaključku preizkušnje je Krista Parmakoski v zadnjih 200 metrih prehitela Bjoergnovo, tretja je bila Ingvild Flugstad Oestberg z zaostankom petih sekund. Lampičeva je v cilj prišla na 24. mestu v večji skupini tekmovalk z zaostankom slabih 50 sekund, ter je tako vnovič vpisala točke svetovnega pokala tudi na razdalji.

Vesna Fabjan in Alenka Čebašek sta ostali daleč za dobitnicami točk. Čebaškova je zaostala 2:40 minute na 59. mestu, Fabjanova pa slabe tri minute in pol na 66. mestu.

Bolšunov najhitrejši na 15 kilometrov

V moški konkurenci na 15 kilometrov je zmagal Rus Aleksander Bolšunov. Drugi je bil Šved Calle Halfvarsson z 1,3 sekunde zaostanka, tretji pa Italijan Francesco De Fabiani s 3,1 sekunde zaostanka. Edini Slovenec Miha Šimenc je bil 88. z zaostankom 6:01,5 minute.

Najboljši tekač te sezone, Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo, je bil 22., zaostal je 13,6 sekunde.

V nedeljo sledi še finalna preizkušnja sezone na 10 km v prostem koraku za dekleta ter 15 km za moške.

Izidi smučarskega teka za svetovni pokal v Falunu in skupni vrstni red (moški in ženske):