Zidanškova in Juvanova v četrtfinalu Brača

0,11

termometer

Kaja Juvan

Slovenski teniški igralki Kaja Juvan in Tamara Zidanšek sta se uvrstili v četrtfinale turnirja WTA na Braču z nagradnim skladom 125.000 dolarjev.

Tamara Zidanšek Sportal Slovenski dvoboj na Braču Juvanovi, naprej tudi Zidanškova

V prvem krogu so na tem tekmovanju nastopile tri Slovenke, a je v slovenskem dvoboju Dalilo Jakupovič premagala Kaja Juvan.

Juvanova je danes v drugem krogu premagala peto nosilko Avstralko Astro Sharmo s 6:1, 6:0, Zidanškova pa je za napredovanje v četrtfinale ugnala Švicarko Stefanie Vögele s 3:6, 6:2, 6:3.

Za uvrstitev v polfinale bo Zidanškova, ki je prva nosilka in brani lansko zmago, igrala proti sedmopostavljeni Švicarki Timei Bacsinszky, medtem ko bo Juvanova igrala proti tretji nosilki Srbkinji Aleksandri Krunić.