18.53

Blaž Kavčič Grega Žemlja

Torek, 10. 7. 2012, 18.53

Žemlji spodrsnilo na ameriški travi

Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič se je uvrstil v drugi krog ATP turnirja v Umagu, v Newportu, kjer se igra na travnati podlagi, pa je Grega Žemlja doživel poraz v uvodnem krogu.

Petindvajsetletni Gorenjec je po izjemni travnati sezoni v Evropi, ko je v Nottinghamu osvojil turnir serije challenger, nato pa se v Wimbledonu prebil v 2. krog, udeležil še dogodka v Newportu. Na ATP turnirju v ZDA, ki se igra na travnati podlagi, je izpadel že po slabi uri, saj ga je Američan Rameev Ram nadigral s 6:3 in 6:1. Dvoboj je trajal le pičlih 57 minut.

Za edino slovensko zmago na največjih turnirjih v tem tednu (v Palermu so izpadle vse tri slovenske predstavnice, Polona Hercog v glavnem delu, Petra Rampre in Nastja Kolar pa v kvalifikacijah) je poskrbel Blaž Kavčič. V neposredni bližini slovenske meje, v Umagu, se je pomeril s starim znancem, Hrvatom Antoniom Veićem. Pomerila sta se že sedmič, a šele drugič na turnirjih serije ATP. V njunem prvem dvoboju v Beogradu je slavil Hrvat s 6:1 in 6:1, tokrat pa je bil na njegovem terenu s podobnim rezultatom boljši naš igralec. Blaž, ta teden je na svetovni jakostni lestvici na rekordno visokem 71. mestu, se bo v drugem krogu pomeril z Američanom Waynom Odesnikom. Slednji na svetovni lestvici zaseda 130. mesto.

Fantje se ta teden merijo v Umagu, Bastadu, Stuttgartu in Newportu, dekleta pa v Palermu in Stanfordu.