TENIŠKI GLOBUS, 25. FEBRUAR

V finalu Dohe Kontaveitova in Swiatekova

Anett Kontaveit | Anett Kontaveit se je uvrstila v finale. | Foto Guliverimage

Anett Kontaveit se je uvrstila v finale.

V finalu teniškega turnirja serije WTA v katarski Dohi z nagradnim skladom 2,3 milijona ameriških dolarjev se bosta pomerili Estonka Anett Kontaveit in Poljakinja Iga Swiatek. Estonka bo v 14. finalu lovila sedmo turnirsko zmago, Poljakinja pa tretji naslov v petem nastopu na zadnji stopnički turnirjev najvišjega ranga.

Četrta nosilka turnirja Kontaveitova v zadnjih šestih mesecih igra sijajno, dobila pa je pet od zadnjih šestih finalov. Le na zaključnem turnirju v Guadalajari jo je na zadnji stopnički ugnala Španka Garbine Muguruza. Ta mesec je Kontaveitova dobila turnir v Sankt Peterburgu.

Danes je 26-letnica iz Tallinna v polfinalu zanesljivo ugnala Latvijko Jeleno Ostapenko s 6:1, 6:4.

V drugem polfinalu je sedma nosilka Swiatekova s 6:4, 6:3 premagala Grkinjo Mario Sakari.

Na turnirsko zmago 20-letnica iz Varšave čaka od lanskega maja, ko je osvojila močan turnir v Rimu. Nekdanja zmagovalka Rolanda Garrosa (2020) je pred tem dobila še turnir v Adelaide, izgubila pa je v finalu Lugana pred slabimi tremi leti.

Vesely in Rubljev za lovoriko v Dubaju

Na teniškem turnirju serije ATP v Združenih arabskih emiratih v Dubaju z nagradnim skladom 2,95 milijona ameriških dolarjev se bosta v finalu pomerila Čeh Jiri Vesely in Rus Andrej Rubljev. Slednji bo v soboto lovil jubilejno deseto lovoriko na najvišji ravni, Vesely pa tretjo.

Rus Andrej Rubljev bo v soboto lovil jubilejno deseto lovoriko na najvišji ravni. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Rus Andrej Rubljev bo v soboto lovil jubilejno deseto lovoriko na najvišji ravni. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Rubljev, drugi nosilec turnirja, je v pravi poslastici tesno s 3:6, 7:5, 7:6 (5) ugnal petopostavljenega Huberta Hurkacza. Rus je tako še tretjič zapovrstjo v Dubaju slavil po zmagi v odločilnem tretjem nizu, tokrat je za to potreboval dve uri in 25 minut.

V 15. finalu v karieri bo 24-letni Moskovčan lovil deseto turnirsko zmago, nazadnje pa je bil najboljši v Marseillu pretekli konec tedna, ko je v finalu ugnal Kanadčana Felixa Auger-Aliassima.

Tokrat mu bo nasproti stal Čeh Vesely, ki je v polfinalu po treh urah in 16 minutah ugnal Kanadčana Denisa Shapovalova s 6:7 (7), 7:6 (2), 7:6 (3).

Vesely, 123. igralec sveta, bo četrtič igral v finalu turnirjev ATP in lovil tretjo lovoriko. Nazadnje pa je slavil v Puneju v Indiji pred dvema letoma. Na tem turnirju je v četrtfinalu izločil Srba Novaka Đokovića ter s tem Rusu Danilu Medvedjevu omogočil ponedeljkov skok na vrh lestvice ATP.