Estoril München ATP WTA Madrid Tamara Zidanšek teniški globus

Četrtek, 28. 4. 2022, 15.52

Teniški globus, 28. april

Tamara Zidanšek zmagala prvič po OP Avstralije

Tamara Zidanšek | Tamara Zidanšek se je zanesljivo prebila v drugi krog Madrida. | Foto Guliverimage

Tamara Zidanšek se je zanesljivo prebila v drugi krog Madrida.

Najboljša slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek se je uvrstila v drugi krog turnirja serije 1000 v Madridu z nagradnim skladom 6,5 milijona dolarjev. V uvodnem nastopu je preskočila srečno poraženko iz kvalifikacij, Brazilko Beatriz Haddad Maio, s 6:2 in 6:3.

Za štiriindvajsetletno igralko iz Slovenskih Konjic je to prva zmaga na turneji WTA po več kot treh mesecih, v katerih se je med drugim borila s posledicami covida. Na prejšnjih treh turnirjih v Indian Wellsu, Miamiju in Stuttgartu je Zidanškova izgubila v prvih krogih, brez da bi osvojila en sam niz.

Zmaga, ki jo je pripeljala do dvoboja z nekdanjo prvo igralko sveta, Viktorijo Azarenko iz Belorusije, je za trenutno 24. tenisačico na lestvici WTA lepa spodbuda pred nizom turnirjev, na katerih bo branila veliko točk iz lanske sezone. Zidanškova je pred enim letom igrala v polfinalu Roland Garrosa, v finalu Bogote in osvojila turnir v Lozani.