Maria Sakkari Wang Xiyu teniški globus

Nedelja, 24. 9. 2023, 7.54

teniški globus, 23. september

Grkinja jo je dočakala po štiriletnem postu

Maria Sakkari | Maria Sakkari se veseli druge turnirske zmage WTA, a prve po štirih letih. | Foto Guliverimage

Maria Sakkari se veseli druge turnirske zmage WTA, a prve po štirih letih.

Grkinja Maria Sakari je zmagovalka turnirja serije WTA 1000 v mehiški Guadalajari. V finalu je premagala Američanko Caroline Dolehide s 7:5, 6:3.

Magda Linette
Sportal Poljakinja zanesljivo v tretji krog v Guangzhouju

Sakari, druga nosilka in deveta igralka na svetu, je tako dosegla drugo zmago na turnirjih WTA, a prvo po štiriletnem premoru. Zmagala je v Rabatu 2019, potem pa se šestkrat uvrstila v finale, vendar do Guadalajare ostala praznih rok. Med drugim tudi v lanski izvedbi tega mehiškega turnirja, letos pa jo je v Washingtonu ugnala Coco Gauff.

"Toliko slabih stvari sem slišala ... Da ne bom nikoli več zmagala in da sem igralka med top 5 s samo eno zmago v karieri, tako da je bilo res težko. Zato sem še bolj vesela, da sem ta teden tako uspešna," je po zmagi dejala Grkinja.

Po drugi strani je končala sanjski niz Američanke Dolehide, šele 111. igralke lestvice WTA, ki je prišla v sploh prvi finale v karieri. A kljub porazu bo Američanka na novi lestvici precej napredovala, obeta se ji prva uvrstitev med najboljših 50 na svetu.

Kitajka se veseli prvega naslova

Kitajka Wang Xiyu je v soboto osvojila svoj prvi naslov na teniških turnirjih WTA, ko je v finalu turnirja serije 250 v Kantonu oziroma Guangzhouju na Kitajskem premagala Poljakinjo Magdo Linette s 6:0, 6:2.

Wang Xiyu je zmagovalka turnirja v Guangzhouu. | Foto: Guliverimage Wang Xiyu je zmagovalka turnirja v Guangzhouu. Foto: Guliverimage

Dvaindvajsetletna kitajska teniška igralka, ki na lestvici WTA zaseda 88. mesto, je povsem prevladovala v dvoboju proti prvi nosilki iz Poljske, 31-letni Linette, ki zaseda 27. mesto na svetovni jakostni lestvici.

Poljakinja, ki je na začetku leta izpadla v polfinalu OP Avstralije, se je na Kitajskem uvrstila v svoj prvi finale letos.