Cincinnati Caroline Garcia teniški globus

Nedelja, 21. 8. 2022, 22.25

TENIŠKI GLOBUS, 21. AVGUST

Garcia prva v zgodovini iz kvalifikacij do zmage v Cincinnatiju

Caroline Garcia | Caroline Garcia je v finalu v dveh nizih ugnala Čehinjo Petro Kvitovo. | Foto Reuters

Caroline Garcia je v finalu v dveh nizih ugnala Čehinjo Petro Kvitovo.

Francozinja Caroline Garcia je prva teniška igralka v zgodovini, ki je osvojila turnir serije WTA 1000, a se pred tem na glavni turnir uvrstila skozi kvalifikacije. V finalu Cincinnatija je ugnala Čehinjo Petro Kvitovo s 6:2 in 6:4.

Osemindvajsetletna Garcia je še tretjič v karieri zmagala na turnirju te kategorije, leta 2017 je bila najboljša v Pekingu in Wuhanu, prav danes pa osvojila tudi 10. jubilejno lovoriko v seriji WTA.

Sicer pa je Garcia tik pred odprtim prvenstvom ZDA v vse boljši formi. Od junija je nanizala že 27 posamičnih zmag.

Vse boljša je tudi 32-letna Kvitova. Ta je v finalu turnirja WTA nastopila že 40., svoje zbirke trofej v letu 2022 pa ni povečala. Zmagala je le v Eastbournu. Skupno ostaja pri 29 turnirskih zmagah.

Cincinnati, WTA (2.527.250 dolarjev):
- finale:

Caroline Garcia (Fra) - Petra Kvitova (Češ) 6:2, 6:4.
Borna Ćorić
Sportal Ćorić še naprej navdušuje, v finalu Cincinnatija ga čaka Cicipas, ki je izločil prvega nosilca