Justin Engel Francisco Cerundolo Katerina Siniakova Darja Kasatkina teniški globus tenis

teniški globus, 16. oktober

Sedemnajstletniku še en podvig ni uspel

Justin Engel | Justin Engel | Foto Guliverimage

Justin Engel

Preverite četrtkove izide nekaj manjših teniških turnirjev, ki potekajo ta teden. V Almatyju je v osmini finala izpadel 17-letni Justin Engel. S 6:4, 7:6 ga je premagal Francisco Cerundolo. Zanimiv obračun sta v osmini finala Ningboja odigrali Darja Kasatkina in Katerina Siniakova. Prva je zmagala po treh nizih z 1:6, 6:3 in 6:2. Medtem ima sedem tenisačic že zagotovljeno mesto na zaključnem turniju sezone v Rijadu.

justin engel_thumb
Sportal Sedemnajstletnik je ostal brez besed #video

Kitajka Zheng Qinwen in Čehinja Barbora Krejičkova bosta nastopili na letošnjem zaključnem teniškem turnirju WTA, ki bo novembra v Rijadu. Zheng je letos osvojila zlato kolajno na poletnih olimpijskih igrah v Parizu, potem ko je v posamičnem finalu premagala Hrvatico Donno Vekić, medtem ko je Čehinja slavila na turnirju za grand slam v Wimbledonu po finalni zmagi nad Italijanko Jasmine Paolini.

Poleg Zheng in Krejičkove so si nastop v Rijadu, kjer bo denarni sklad znašal 15,25 milijona dolarjev oziroma 14 milijonov evrov, zagotovile tudi Poljakinja Iga Swiatek, Belorusinja Arina Sabalenka, Američanka Coco Gauff, Paolini in Kazahstanka Jelena Ribakina. Za turnir v Savdski Arabiji, ki bo prvič gostil finale WTA, je na voljo še eno prosto mesto. Najresnejša kandidatka je Američanka Emma Navarro, trenutno osma igralka na mednarodni jakostni teniški lestvici.