Teniški globus, 15. junij

Bedene uspešno prestal oviro

Aljaž Bedene | Aljaž Bedene je preskočil kvalifikacijsko oviro. | Foto Gulliver/Getty Images

Aljaž Bedene je preskočil kvalifikacijsko oviro.

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je v kvalifikacijah za turnir ATP v Londonu z nagradnim skladom 2,081 milijona evrov premagal Estonca Jurgena Zoppa s 6:2 in 7:6 (2). Dalila Jakupović je v 1. krogu kvalifikacij za turnir WTA v Birminghamu izgubila proti Rusinji Ani Kalinski. V finalu teniškega turnirja ATP v Stuttgartu z nagradnim skladom 700.000 evrov se bosta pomerila Kanadčan Felix Auger-Aliassime in Italijan Matteo Berrettini.

Aljaž Bedene se bo v drugem krogu kvalifikacij pomeril s Špancem Robertom Carballesom Baeno.

Kanadčan Felix Auger-Aliassime je v finale Stuttgarta napredoval brez boja, po predaji Miloša Raonića, prav tako iz Kanade. Berrettini je v danes edinem odigranem polfinalu v dveh nizih s 6:4, 7:5 ugnal Nemca Jan-Lennarda Struffa.

Osemnajstletni Auger-Aliassime se je letos uvrstil v svoj tretji finale na ATP-turnirjih. Februarja v Rio de Janeiru je izgubil proti Srbu Laslu Đereju, maja v Lyonu pa proti Francozu Benoitu Pairu.

Triindvajsetletni Berettini bo lovil svoj še tretji naslov na turnirjih ATP, potem ko je lani zmagal na turnirju v Gstaadu, letos pa je osvojil turnir v Budimpešti. Italijan se je uvrstil v svoj karierni četrti finale na turnirjih ATP.

Kiki Bertens bo v finalu Hertogenboscha igrala proti Alison Riske. | Foto: Reuters Kiki Bertens bo v finalu Hertogenboscha igrala proti Alison Riske. Foto: Reuters

Bertensova in Riskejeva finalistki Hertogenboscha

Američanka Alison Riske in Nizozemka Kiki Bertens sta finalistki teniškega turnirja WTA v Hertogenboschu z nagradnim skladom 250.000 evrov. Riskejeva je v polfinalu s 6:4, 3:6 in 7:6 (5) izločila Rusinjo Veroniko Kudermetovo, prvopostavljena Bertensova pa je ugnala Kazahstanko Jeleno Ribakino s 6:4 in 6:4.

Riskejeva bo osmič igrala v finalu, lovi pa svoj prvi naslov v petih letih. Bertensova, četrta igralka sveta, pa bo skušala doseči deseti turnirski naslov in tretjega letos.