Sobota, 13. 1. 2018, 7.58

Teniški globus, 13. januar

Bautista slavil v Aucklandu, Kerberjeva v Sydneyju, Zidanškova brez Melbourna

Roberto Bautista Agut | Foto Getty Images

Španski teniški igralec Roberto Bautista Agut je zmagovalec turnirja ATP v Aucklandu. Španec je v finalu 528.910 dolarjev vrednega turnirja premagal Argentinca Juana Martina del Potra s 6:1, 4:6 in 7:5.

Del Potro, zmagovalec odprtega prvenstva ZDA leta 2009, bo kljub porazu na novi jakostni lestvici ATP v ponedeljek napredoval med najboljših deset, prvič po avgustu 2014.

V ponedeljek se v Melbournu začenja tudi prvi letošnji turnir za grand slam, zmagovalec Aucklanda Bautista Agut se bo v prvem krogu pomeril z rojakom Fernandom Verdascom.

Kerberjeva zmagovalka Sydneyja

Nemška teniška igralka Angelique Kerber je zmagovalka turnirja WTA v Sydneyju. Kerberjeva je za prvi posamični naslov po lanskem odprtem prvenstvu ZDA v finalu turnirja z nagradnim skladom 733.900 ameriških dolarjev premagala Avstralko Ashleigh Barty s 6:4 in 6:4.

Angelique Kerber je slavila v Sidneyju. | Foto: Reuters Angelique Kerber je slavila v Sidneyju. Foto: Reuters

Nekdanja številka ena ženskega tenisa, 29-letna Kerberjeva, je zmagala po 71 minutah igre, ko je v zmago spremenila prvo zaključno žogo. Na jakostni lestvici se bo Kerberjeva po 11. osvojenem posamičnem turnirju povzpela na 16. mesto.

Na odprtem prvenstvu Avstralije, ki se v Melbournu začenja v ponedeljek, se bo Kerberjeva v prvem krogu pomerila z rojakinjo Anno-Leno Friedsam.

Tudi Zidanškova brez Melbourna

Slovenka Tamara Zidanšek je ostala brez nastopa na odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu. Zidanškovo je v drugem krogu kvalifikacij za prvi grand slam sezone premagala Nizozemka Lesley Kerkhove s 6:4 in 6:2.

Že pred Zidanškovo je kvalifikacije končala tudi Dalila Jakupovič. V drugem krogu je bila od Jakupovičeve boljša Tajka Luksiho Kumkhum s 6:3 in 6:4.

Mertensova še drugič zmagala v Hobartu

Belgijska teniška igralka Elise Mertens je zmagovalka turnirja WTA v Hobartu. V finalu 226.750 vrednega turnirja je druga nosilka premagala nepostavljeno Romunko Mihaelo Buzarnescu s 6:1, 4:6 in 6:3.

Za 22-letno Mertensovo je to že drugi naslov v Hobartu, s čimer se je zapisala v zgodovino kot prva igralka, ki je na tem prizorišču slavila dvakrat. Najboljša je bila tudi lani, ko je v Hobartu vknjižila svojo prvo turnirsko zmago v karieri.

Medvedjevu turnir v Sydneyju

Rus Daniil Medvedjev je zmagovalec teniškega turnirja v Sydneyu. V finalu turnirja z nagradnim skladom 468.910 ameriških dolarjev je 21-letni Rus, 84. igralec sveta po dveh urah in 15 minutah igre premagal 18-letnega Avstralca Alexa de Minaurja.

Za Rusa, ki se je na turnir prebil iz kvalifikacij, je bil to drugi finale v karieri in prva zmaga.