Serena Williams

Torek, 16. 12. 2014, 8.12

Serena Williams se še ne namerava ustaviti

Boštjan Boh

Prva igralka sveta Serena Williams je pred kratkim razkrila, da bo svojo kariero končala na vrhuncu, vendar ima pred seboj še kar nekaj ciljev.

Američanka je povedala, da bi v prihodnji sezoni rada osvojila še 19. turnir za grand slam. Leto 2014 zanjo ni bilo najuspešnejše, saj je osvojila "le" en turnir velike četverice – OP ZDA. Na preostalih treh je bila manj uspešna; na OP Avstralije je izpadla v četrtem krogu, na pariškem pesku se je poslovila v drugem krogu, v Wimbledonu pa je turnir končala v tretjem krogu.

Veliki met ji je uspel na šele na domačih tleh, ko je zmagala na turnirju v New Yorku in tako osvojila svojo 18. lovoriko na turnirjih za grand slam in se tako izenačila z Martino Navratilovo in Chris Evert. 33-letna Williamsova je odkrito povedala, da se ne namerava ustaviti pri tej številki. Njen glavni cilj za prihodnjo sezono je, da osvoji še 19. turnir za grand slam. Kot pravi, bi rada spisala nov list v svoji karieri, vendar ne ve, kaj jo še čaka na poti. Ve, da mora ostati osredotočena na tenis.

Serena Williams, ki je sezono končala na prvem mestu lestvice WTA, je v letošnji sezoni nanizala sedem turnirskih zmag, skupno jih ima že 64. Samo s turnirskimi nagradami pa je zaslužila dobrih devet milijonov dolarjev (700 tisoč evrov).