Dino Prižmić tenis Novak Đoković OP Avstralije

Nedelja, 14. 1. 2024, 15.24

OP Avstralije (ATP), 1. dan

Đoković za drugi krog s kvalifikantom igral kar štiri ure

OP Avstralije Novak Đoković | Novak Đoković v prvem krogu OP Avstralije. | Foto Reuters

Novak Đoković v prvem krogu OP Avstralije.

Začelo se je teniško OP Avstralije. Že prvi dan je na osrednje igrišče stopil Novak Đoković, prvi favorit za zmago. Srb je imel zelo zanimivega nasprotnika, Hrvata Dina Prižmića, ki mu je vzel niz in kar štiri ure. Končni izid 6:2, 6:7, 6:3 in 6:4. Tudi peti teniški igralec sveta Rus Andrej Rubljov se je za zmago proti Brazilcu Thiagu Seyboth Wildu precej namučil in potreboval tri ure in 42 minut.

OP Avstralije Caroline Wozniacki
Sportal Wozniacki nazaj po treh letih, hitro v drugi krog

Novaka Đokovića je v prvem krogu prvega letošnjega turnirja grand slam, kjer lovi že 11. zmago, čakal 18-letni Dino Prižmić, ki se je na glavni turnir uvrstil skozi kvalifikacije. Igralca sta prvič prekrižala loparje. "Upam, da bo poln stadion in da bo odlično vzdušje za igro. Nimam veliko za povedati. Zame bo to odlična izkušnja in želim si videti, kako se bom soočil z igralcem, ki je osvojil vse, kar je mogoče," je za srbski Sportal povedal lanski zmagovalec mladinskega OP Francije in trenutno 178. igralec sveta. Želja se mu je izpolnila, tribune so bile polne in odigral je dvoboj kariere.

Dino Prižmić | Foto: Reuters Dino Prižmić Foto: Reuters Osemnajstletni Splitčan je v prvem nizu, ki ga je Đoković dobil s 6:2, sicer potreboval zdravniško pomoč. Nato pa se je predstavil v veliko boljši luči. Primžić je predstavil ves arzenal svojih orožij ter srbskega zvezdnika spravil v obrambno držo ter v napake, kar mu je prineslo prvi dobljeni niz po podaljšani igri s 7:6 (5). Naslednji niz je dobil favorizirani tekmec s 6:3, v odločilnem pa se je Đoković za napredovanje znova moral potruditi, da je le zmagal po štirih urah obračuna s 6:4.

Rubljov komaj preživel obračun z Brazilcem Wildom

Andrej Rubljov | Foto: Reuters Andrej Rubljov Foto: Reuters Peti teniški igralec sveta Rus Andrej Rubljov je na odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu potreboval tri ure in 42 minut za zmago proti Brazilcu Thiagu Seyboth Wildu, 78. igralcu sveta. Uspelo mu je streti žilavega Brazilca v podaljšani igri petega niza, v katerem je izničil zaostanek z 2:5 za končnih 7:5, 6:4, 3:6, 4:6, 7:6 (10:6).

Četrti teniški igralec sveta Italijan Jannik Sinner v uvodnem krogu ni imel večjih težav proti Nizozemcu Boticu van de Zandschulpu, ki ga je premagal s 6:4, 7:5 in 6:3.