Rafael Nadal Roger Federer

Nedelja, 15. 10. 2017, 12.05

Federer še vedno ostaja velika uganka za Nadala

Roger Federer | Foto Guliver/Getty Images

V finalu turnirja serije masters v Šanghaju je zmagovalec Roger Federer, ki je po dveh nizih v finalu odpravil Rafael Nadala. Letos je to za Švicarja že četrta zmaga nad trenutno prvim igralcem sveta.

Za Nadala in Federerja je bil to že 38. medsebojni dvoboj. Federerju je že v prvi igri prvega niza uspel "break" in tako povedel z 0:1. To prednost je obdržal do konca in zasluženo dobil prvi niz. Podobno se je odvijal tudi drugi niz, ki se je končal z izidom 6:3. Dvoboj je trajal le eno uro in 13 minut.

Za nameček se je z današnjo zmago Švicar na lestvici rekorderjev izenačil z Ivanom Lendlom; zdaj imata oba po 94 zmag in sta skupaj na drugem mestu, prvi bo še nekaj časa Američan Jimmy Connors s 109 zmagami. Nadal je do sedaj osvojil 75 turnirjev.

Z zmago bo na novi lestvici ATP  zmanjšal zaostanek za vodilnim Špancem.  | Foto: Reuters Z zmago bo na novi lestvici ATP zmanjšal zaostanek za vodilnim Špancem. Foto: Reuters Šesta zmaga v sezoni

Federer je danes zmagal šestič v sezoni, potem ko je dobil dva turnirja za grand slam (Avstralija, Wimbledon) ter še dva iz serije masters (Indian Wells, Miami), slavil pa je tudi v Halleju. Z zmago pa bo na novi lestvici ATP tudi zmanjšal zaostanek za vodilnim Špancem. Nadal je z današnjim porazom končal niz 16 zmag na posamičnih dvobojih od začetka odprtega prvenstva ZDA v New Yorku

Skupna statistika še vedno govori v prid Špancu, ki vodi z izidom 23:15. Na trdi podlagi sta se pomerila 20-krat, z 11:9 vodi Federer, za katerega je to druga zmaga v Šanghaju.