teniški globus ATP Nicolas Jarry

Ponedeljek, 6. 3. 2023, 8.12

Jarry zmagovalec v domačem Santiagu

Nicolas Jarry | Foto Reuters

Čilenec Nicolas Jarry je zmagovalec teniškega turnirja ATP v domačem Santiagu z nagradnim skladom 677.030 evrov. V finalu je po hudem boju in ob burni podpori občinstva ugnal Argentinca Tomasa Etcheverryja s 6:7 (5), 7:6 (5) in 6:2.

Jarry je pred domačimi navijači slavil svojo drugo turnirsko zmago. Do zdaj je 27-letni Čilenec slavil le na odprtem prvenstvu Švedske v Bastadu julija 2019, pred tem pa je dvakrat v finalu izgubil.

Dvoboj je trajal več kot dve uri. Prvi niz je odločila šele podaljšana igra. V drugem je Jarry nato po podaljšani igri izenačil na 1:1 v nizih. Že pred tem je imel lepo prednost za hitrejšo pot do uspeha, ko je povedel s 3:0 in 4:1 v igrah, a z izgubo servisa dovolil, da je tudi drugi niz minil izjemno napeto.

V odločilnem nizu Čilenec ni dopustil presenečenja. Tekmecu je odvzel servis v prvi in peti igri ter ustvarjeno prednost obdržal.