12.50

Blaž Rola tenis

Nedelja, 2. 3. 2014, 12.50

Blaž Rola do uspeha kariere

Slovenski teniški igralec Blaž Rola je na Kitajskem v Gvangžuju prvič v karieri zmagal na turnirju serije Challenger, potem ko je v finalu turnirja premagal Japonca Juičija Suigito.

Dvoboj se je končal po treh nizih, izid na koncu pa je bil 6:7 (4), 6:4, 6:3 v korist slovenskega igralca. Blaž je za svojo edinstveno zmago potreboval 2 uri in 17 minut.

V prvem nizu smo bili lahko priča precej izenačeni predstavi, saj je odločala podaljšana igra, kjer je več zbranosti pokazal Japonec in zasluženo dobil prvi niz. V drugem in tretjem nizu je Blaž pokazal več teniškega znanja in se tako veselil svoje velike turnirske zmage, kjer je bil denarni sklad 50.000 ameriških dolarjev. 23-letnemu Blažu je dobro deloval servis, še posebej v prvem nizu, ko je nasprotniku zabil sedem asov, v vsem dvoboju pa jih je dosegel osem. Odstotek prvega servisa pa je bil kar 82-odstoten.

S to zmago se bo Ptujčan povzpel na lestvici ATP, kjer trenutno zaseda 151. mesto. Za zmago na Kitajskem je prejel 90 točk in bo na najnovejši lestvici uvrščen med najboljših 130 igralcev na svetu. Prislužil pa si je tudi denarno nagrado v vrednosti 7.200 ameriških dolarjev.