8 let, 5 mesecev

Ivo Karlović

Ponedeljek, 21. 7. 2014, 9.47

Bernard Tomić boljši od visokoraslega Hrvata

Avstralski teniški igralec hrvaških korenin Bernard Tomić je zmagovalec turnirja ATP v kolumbijski Bogoti z nagradnim skladom 755.625 dolarjev.

Tomić je v finalu po dveh urah in 13 minutah igre s 7:6 (5), 3:6 in 7:6 (4) ugnal branilca naslova in drugega nosilca, Hrvata Iva Karlovića.

To je bil še tretji medsebojni obračun 21-letnega Avstralca in Hrvata in še tretja zmaga za Avstralca, ki je bil boljši tudi lani v prvem krogu Bangkoka in v kvalifikacijah Pariza.

Karlović se je v Bogoti uvrstil v svoj četrti finale to sezono, a je vse štiri izgubil, čeprav je tokrat izstrelil kar 39 asov, tako da ostaja pri petih osvojenih turnirjih ATP v karieri. Tomić je v Bogoti prišel do druge turnirske zmage v karieri.