12.45

Trimo

Nedelja, 25. 9. 2011, 12.45

Šmarčani brez možnosti

Čeprav se je zdelo, da bi lahko Pungrt videl tesen rokometni prvoligaški obračun, so rokometaši Trima iz Trebnjega držali vajeti v svojih rokah in osvojili dve točki v 4. krogu NLB Leasing lige.

Dolenjski rokometaši so v četrtem krogu državnega prvenstva odločno in prepričani v zmago stopili na igrišče dvorane v Šmartnem pri Litiji. Gostitelji niso imeli praktično nobene možnosti za kakršenkoli uspeh ali enakopravmno kosanje s Trimom iz Trebnjega.

Na krilih Staša Skubeta in Mihe Zarabca je namreč četa iz Trebnjega letela po igrišču ter si hitro priigrala rezultatsko prednost. Že v 12. minuti je na semaforju pisalo 6:2. Minuta odmora trenerja domačinov je sicer za trenutek obrodila sadove, a kaj več ekipa Šmartnega ni zmogla. Že na odmor so Trebanjci odšli s +6.

V drugem delu obračuna pred kakšnih 350 gledalcev ekipa, ki drugo leto zapored igra v elitni slovenski ligi, nikakor ni imela pravih idej, kako premagati nasprotnika. Prednost se je višala, po zadetku Blaža Rojca v 42. minuti so si rokometaši pod taktirko Ivana Vajdla priborili že devet golov naskoka. Do izteka časa se razmerje moči na terenu ni spremnijalo, Trimo je domov odneslo zanesljivi dve točki.