Celjani do sedme superpokalne lovorike #foto

2

Celje Gorenje superpokal | Celjani se veselijo sedme superpokalne lovorike | Foto Jurij Vodušek/Sportida

Celjani se veselijo sedme superpokalne lovorike

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so letošnji zmagovalci slovenskega superpokala, potem ko so v Slovenj Gradcu premagali Gorenje Velenje s 25:23 (13:10).

Prvo dejanje v rokometni sezoni se je končalo z zmagoslavjem celjskih rokometašev, ki so sedmič osvojili slovenski superpokal.

V prvem polčasu so bili vseskozi v vodstvu izbranci celjskega stratega Tomaža Ocvirka, njihova prednost je vseskozi znašala dva gola, najbolj udarno pa so zaigrali v končnici prvega polovice tekme. Po golih Davida Razgorja v 28. minuti so prvič povedli za tri gole (12:9), v izdihljajih prvega polčasa pa je Matic Grošelj povišal na 13:9.

V uvodu druge polovice tekme so zdesetkani Velenjčani - na mestu krožnega napadalca sta manjkala Miha Kavčič in Vladimir Bojanić, tako da sta nastalo vrzel na črti zapolnila zunanja Vid Levc in Jernej Drobež - zaigrali slabo, Celjani pa so jim po golih Josipa Šarca in Dioga Silve ušli na pet golov (15:10).

Fotogalerija iz Slovenj Gradca (foto: Jurij Vodušek/Sportida):

1 / 39

Izbranci velenjskega trenerja Zorana Jovičića niso vrgli puške v koruzo, zaigrali so pogumno in bojevito ter se v 42. minuti po golu Matica Verdineka približali na vsega en gol (16:17).

Do 55. minute je bila tekma povsem odprta. Celjani so imeli zgolj gol prednosti (22:21), po zadetkih Kristjana Horžena in Gala Marguča pa so dve minuti kasneje povišali na +3 (24:21). To je bila zadostna zaloga za končno zmago in sedmo zmago v slovenskem superpokalu.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Josip Šarac s šestimi, v velenjski pa Aleks Kavčič s sedmimi zadetki.

Na tekmi so podelili priznanja najboljšim posameznikom v minuli sezoni. Najbolj koristen igralec (MVP) in strelec (226 golov) je bil Matic Verdinek, najboljši vratar pa Emir Taletović (oba Gorenje Velenje).

Kaj sta povedala trenerja?

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: "Pričakovali smo težko tekmo. V začetku smo bili malce preveč rezervirani v obrambi, z nekaterimi menjavami pa oplemenitili našo igro in z agresivno obrambo naredili razliko. V drugem polčasu smo imeli nekaj težav, tudi veliko več izključitev kot tekmeci, a znali smo zadržati našo prednost in zasluženo zmagali."

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenje: "Svojim fantom ne morem ničesar očitati, dali so svoj maksimum. Borili so se po svojih najboljših močeh, ob tem smo nastopili brez obeh krožnih napadalcev. Celjani so bili danes boljši, a z njimi bomo v tej sezoni odigrali še številne tekme."

Superpokal

RK Celje Pivovarna Laško : Gorenje Velenje 25:23 (13:10)

Športna dvorana, gledalcev 800, sodnika: Žitnik in Majer (oba Trebnje).

Celje Pivovarna Laško: Ferlin, Vujović, Cvetko, Razgor 1, Marguč 1, Šarac 6, Grošelj 3, Poteko 1, Žabić, Silva 3, Kodrin 2, Horžen 3, Grebenc 1, Kljun, Makuc 1, Leban 3 (2), Novak.
Gorenje Velenje: Taletović, Panjtar, Okleščen 4, Šol, Matanović 5 (3), A. Kavčič 7, Haseljić, Verdinek 4, Celminš, Mazej, Tajnik, Levc 3, Miklavčič, Drobež, Grmšek, Šiško.
Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 2 (2), Gorenje Velenje 4 (3).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 10, Gorenje Velenje 2 minuti.Rdeči karton: /.