29. 9. 2022,
22.17

1 leto, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,05

Domen Makuc Blaž Janc Barcelona Alem Toskić Rokometna liga prvakov Celje Pivovarna Laško

Četrtek, 29. 9. 2022, 22.17

ROKOMETNA LIGA PRVAKOV, 3. KROG

Celjani prekratki na gostovanju pri Jancu in Makucu

RK Celje Pivovarna Laško : Barcelona | Barcelona je tekmo dobila z 38:30. | Foto Guliverimage

Barcelona je tekmo dobila z 38:30.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na današnji tekmi 3. kroga evropske lige prvakov v Španiji izgubili proti Barceloni s 30:38 (15:19). Celjska zasedba bo v prihodnjem krogu, ki bo 5. oktobra, gostila francoski Nantes.

Celje Kiel
Sportal Celjani po velikem uspehu v ligi prvakov do velike zmage še na domačem derbiju

Celjski rokometaši so v katalonski prestolnici prikazali novo všečno predstavo, 11-kratnim zmagovalcem najbolj imenitnega klubskega tekmovanja na stari celini, v katerem igrata tudi slovenska reprezentanta Blaž Janc in Domen Makuc, pa niso bili kos. Do 48. minute so jim bili povsem konkurenčni, po izidu 27:27 pa so močno popustili in doživeli visok poraz. Slovenske prvake nov izziv na veliki sceni čaka že sredi prihodnjega tedna, v sredo, 5. oktobra, bodo ob 18.45 v dvorani Zlatorog gostili tekmece iz francoskega Nantesa.

Izbranci srbskega strokovnjaka na celjski klopi Alema Toskića so slabo odprli tekmo v Blaugrani. Po vsega devetih minutah igre so zaostali za pet golov (4:9), a nato strnili svoje vrste in postopoma lovili priključek z imenitnimi katalonskimi tekmeci. V 24. minuti so se jim po golu Aleksa Vlaha, absolutnega junaka nedavne zmage nad rokometnim velikanom iz Kiela, približali na dva gola zaostanka (13:15). V končnici prve polovice tekme so znova malce popustili in se na veliki odmor podali z zaostankom štirih golov (15:19).

Alem Toskić je bil kljub porazu lahko zadovoljen z večino prikazanega. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Alem Toskić je bil kljub porazu lahko zadovoljen z večino prikazanega. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Celjska zasedba je v drugem polčasu povzročila prave glavobole sloviti katalonski zasedbi, ki je v preteklih dveh letih dvakrat osvojila ligo prvakov. V 39. minuti ji je povsem zadihala za ovratnik in se približala na 22:23, nezadovoljni domači trener Carlos Ortega pa je zahteval minuto odmora.

A Celjani so tudi v nadaljevanju prevladovali, po golu Žige Mlakarja so najprej izenačili na 23:23, v 42. minuti pa prvič na dvoboju povedli s 25:24, potem ko je zadel Ante Ivanković.

Rokometaši iz Barcelone so bili v šoku, kar nekaj časa so potrebovali, da so ujeli pravi ritem, po neodločenem izidu 27:27 pa so med 48. in 60. minuto naredili delni izid 11:3 in dosegli pričakovano zmago.

V celjski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Ante Ivanković s sedmimi goli, po enega manj sta dosegla Gašper Marguč in Aleks Vlah.

Liga prvakov, 3. krog:

Skupina B

Sreda, 28. september:
Aalborg : Kielce 28:30 (15:17)

Četrtek, 29. september:
Kiel : Pick Szeged 34:29 (15:14)
Miha Zarabec (Kiel) 2 gola; Dean Bombač in Mario Šoštarič 3, Matej Gaber en gol, Borut Mačkovšek (vsi Szeged) ni igral

Barcelona : Celje Pivovarna Laško 38:30 (19:15)
Blaž Janc en gol, Domen Makuc (oba Barcelona) brez gola; Ivanković 7, Vlah in Marguč 6, Mazej 3

Nantes : Elverum 41:30 (20:14)